287 (het lederwerk is ontegenzeggelijk duurder dan knoopen). d. De souspied, die uit den aard der zaak meer te lijden heeft dan de bo® ensluitriem, is van ondeugdelijker leder dan laatstgenoemde riem. Dit is gebleken in het kleedingmagazijn alhier, alwaar de beheerder de bovensluitriemen der afgekeurde slobkousen afsnijdt en en daarvan souspieds laat aanzetten aan reparabele slobkousen, welke laatste soort souspieds het veel langer maken dan de oorspronkelijk aangezette (souspieds). Deze meerdere slijtage der tegenwoordige souspieds, is, in spijt der omstandigheid dat zij strakker zitten dan die der oud model slobkousen, voor een groot deel te wijten aan de te lage hakken der zeildoeksche schoenen (bet verschil in hoogte dezer hakken met die der lederen schoenen is, gemeten a/d achterkant van den hiel ongeveer 1 cM.). Veeboon. Het dragen van de Uniform in het Buitenland. Het „voorschrift voor de Zeemacht, de Landmacht (hieronder begre pen de reserve der Zeemacht en de reserve der Landmacht), het Neder- landsch-Indische leger en de Landmacht in West-Indië, betreffende het dragen van uniform en wapenen in het buitenland", is thans door een nieuw vervangen. Het lijkt der redactie belangrijk genoeg toe, dit voor schrift hier in zijn geheel te doen volgen. Art. 1. Het dragen van uniform, met of zonder wapen, in het bui tenland is, behouders de na te noemen uitzonderingen, verboden aan alle officieren van de in hoofde dezes genoemde deelen der strijdmacht zoomede aan de hoofdmachinisten, machinisten en de adjunct-machi nisten der Zeemacht tenzij daartoe bijzondere vergunning is verkregen van den Minister, Hoofd van het Departement, waaronder de belang hebbende ressorteert of van den daarbij betrokken diplomatieken verte genwoordiger van Nederland. Deze vergunning kan voor Frankrijk alleen verleend worden, voor zoover zij betreft het dragen van een uniform bij een openbare of bij zondere plechtigheid, waarbij men is uitgenoodigd l). Art. 2. Het dragen van uniform met wapen in het buitenland is, zon der nadere vergunning, veroorloofd aan officieren door Ons of namens Ons, belast met een offlicieele zending. Voor Frankrijk geldt dit alleen voor officieele vertegenwoordigende zendingen bij het Fransche Gouvernement, doch wordt voor andere offi cieele zendingen de vergunning van den Minister, Hoofd van het betrok ken Departement, vereischt. Art. 3. Zij die, ingevolge het bepaalde bij de artikels 1 en 2, in uniform in het buitenland vertoeven, znllen zich zoo spoedig mogelijk na aankomst ter plaatse hunner bestemming aanmelden bij, dan wel kennis geven of doen geven van hun aanwezigheid en van het doel van hun verblijf aan den daar aanwezigen Nederlandschen diplomatieken 1). De aandacht zij er op gevestigd, dat aangezien vcor FranJcrijk van te voren de toestemming der Fransche Kegeering moet zijn verkregen - de aanvragen tot het bekomen der vergunning tijdig bij den Minister, Hoofd van het Departement waaronder de belanghebbende ressorteert, moeten worden ingezonden

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 309