BOEKBEOORDEELING. DE AMBTENAAR, orgaan van de vereeni- ging „Bond ter verkrijging van Rechtstoestand voor Ambtenaren in Nederlandsch-Indisclien Dienst." Redactie: Hoofdbestuur, bestaande uit dr. H. J. van Lummel, "Voorzitter, P. de Man, le Secretaris, M II Damme, Penningmeester, mr. dr. M. W. G. Schumann, Commissaris ondervoorzitter en F. L. Pannekoek, 2e Secretaris. Het doel van bond en blad verklaart zich zelf. Voor ambtenaren is het zeker niet van belang ontbloot deze beweging zoo krachtig mogelijk te steunen, opHat zich hieruit een organisatie kunne ontwikkelen, welke er naar zal kunnen streven, in bestaande ongewenschte toestanden ver betering te brengen. In een hoofdartikel doet het bestuur weten, wat het beoogt en voors hands denkt te verrichten. Ten opzichte van het laatste is kortelijk het volgende te melden: Aansluiting wordt gezocht bij de bestaande zustervereeniging in Holland tevens stelde men zich in verbinding met „Moederland en Koloniën". Verder is een circulaire gezonden aan de leden der Tweede Kamer, be- oogende de wettelijke regeling van den rechtstoestand der officieren uit te strekken tot de civiele ambtenaren. 1) De aandacht is voorloopig bepaald tot de pensioens-regeling en het weduwen- en weezenfonds. In dit eerste nummer vindt men verder de bedoelde circulaire aan de leden der tweede kamer, een bestrijding van professor Fockema Andreae's verklaring, dat de rechtspositie der ambtenaren een modeartikel is, een studie over het pensioensysteem zonder bijdragen enz. Het blaadje ziet er eenvoudig uit. Maar wie de drukker is en waar het verschijnt is niet bekend gemaakt. Het verschijnt op ongezette tijden. 1) De wettelijke regeling van den rechtstoestand der otfieieren, hierboven ala feit vooropgesteld, is er intusschen nog niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 330