Iets naders over „Geneeskundige Dienst te Velde"* Meerdere officieren van gezondheid, die den titel Geneeskun dige Dienst te velde lazen boven een artikeltje in het Bat. Nieuwsblad van 10 Januari j.l. zullen waarschijnlijk met ge spannen aandacht van den inhoud hebben kennis genomen. Met de drie eerste alinea's zal ieder zich wel hebben kunnen vereenigen „De officier van gezondheid van het Nederlandsche leger „Dr. G. W. Boland volgt het goede hem door zijn ouderen „collega De Mooy gegeven voorbeeld en vestigt zijn bijzondere „aandacht op alle middelen, die in het bijzonder kunnen strekken „om het lijden van gewonde en zieke militairen in tijd van „oorlog zooveel mogelijk te verzachten en hun vervoer op het „slagveld zoo gemakkelijk doenlijk te maken. „Reeds vroeger hebben wij daarop gewezen en medegedeeld „dat Dr. Boland's streven in het binnen- en buitenland geenszins „onopgemerkt was gebleven. De heer Boland is nu onlangs „door het bestuur van de Vereeniging tot Beoefening van de „Krijgswetenschappen aangezocht om zich voor de leden te uiten „en toen hij in den avond van 29 November het spreekge stoelte beklom om te spreken over „Een poging tot verbete ring in de voorbereiding van den geneeskundigen dienst te „velde" was de zaal met aandachtige toehoorders en vooral „met militaire artsen gevuld. „Vergissen wij ons niet, dan zijn niet vele Indische legerdokters „lid van Krijgswetenschap. Dit is te verklaren uit het feit, dat „de Nederlandsche vereeniging niet dikwijls medische onder werpen ter sprake brengt en meestentijds zaken doet behan delen, die onze esculapen uit den aard der zaak meer of min der onverschillig zijn. Maar dan zullen ze toch goed doen om „zich deze maal een exemplaar van de lezing van 29 November

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 381