385 VOORBEELD VAN EEN WEKELIJKSCH LEERPLAN. Duitsch j Schrijven. Rekenen. i Aardrijks kunde. 1) 1 Geschiede nis. 1) Dienstvoor- schriften. 1) Adminis tratie. 2) Aantal uren Yoorbereidende kl. 4 4 4 12 Ie jaar 2 2 1 X 2 3 10 He jaar 2 1 1 1 3 1 9 3) Onderwijs door officieren, 2) door kwartiermeesters. Men vormt hen dus eerst tot goed onderlegde onderofficieren en tegen het eind van het verband tot bruikbare leden voor de burger maatschappij. (N. M. BI. 4—'08). Militaire Civiele Gezaghebbers. In verband met het bestaande te kort aan bestuursambtenaren, is voor officieren de gelegenheid geopend om aangesteld te worden tot wd. civiel gezaghebber, fd. controleur bij het binnenlandsch bestuur op de bezit tingen buiten Java en Madoera. Bedoelde civiele gezaghebbers worden door den directeur van binnen- laudsch bestuur aangesteld en genieten als zoodanig een bezoldiging van minstens f 250 en ten hoogste f 400 's maands, benevens een huishuur- indemniteit van f 50 's maands, bij gemis van vrije woning, en een vaste toelage voor reiskosten tot laatstgenoemd bedrag. Bij aanwijzing van officieren van den rang van eerste luitenant tot die betrekking, wordt naar gelang van de in hun militairen rang genoten inkomsten, hun een bezoldiging toegekend van f 300 tot ƒ350 's maands, buiten de vastgestelde toelagen voor huishuur en reiskosten, terwijl ver der bij gebleken geschiktheid voor de hun opgedragen bestuursfunctiën de bezoldiging t.z.t binnen de hierboven aangegeven grenzen wordt verhoogd. Sollicitanten kunnen zich schriftelijk langs den hierarchieken weg tot den directeur van binnenlandsch bestuur wenden, ten einde, indien zij daartoe geschikt geoordeeld worden en bij het legerbestuur daartegen geen bezwaar bestaat, met de waarneming der voormelde betrekking te worden belast, waar de gelegenheid daartoe zich voordoet. Bij gelijke geschiktheid uit anderen hoofde wordt de voorkeur gegeven aan luitenants, die reeds op de buitenbezittingen met goed gevolg eenig civiel gezag hebben uitgeoefend. De tot civiele gezaghebbers (fd. controleur) aangestelde luitenants zul len naar alle waarschijnlijkheid minstens een vier- of vijftal jaren, zoo

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 407