390 - evenwijdig aan de ribben en vangen elk voor zich den schok op, zonder dat de nevenliggende daarvan iets ondervindt. De gummi-tusschenplaat ligt niet onmiddellijk tegen den buitenwand doch iets terug, 1 a 2 cM. De binnenwand daarentegen ligt wel tegen het gummi aan. Het denkbeeld is nu, dat het projectiel in die veerende en meegevende lagen smoort. Om het pantser beter aan het lichaam te kunnen passen, is nog aan de binnenzijde een aluminium-beslag met kussens aangebracht. Het geheel wordt gedragen aan over den rug gekruiste draagbanden De uitvinder meent ook schepen op deze wijze te kunnen beschermen. Str.1 '08. Nieuwe Zoeklichten. De nieuwe projectors, die de slagschepen aan de Clyde krijgen, zijn zoo lichtsterk, dat men nog op 18 mijl afstand, in den lichtbun del staande, gedrukt schrift kan lezen. (Als hiermede Eng. zeemijlen zijn bedoeld, dan is dat de respectabele afstand van 33 K.M.) De spiegels hebben een middellijn van 1.219 M. en worden electromo- torisch bewogen. Eun man, die dicht voor de lens van zulk een projector staat, wordt° door het licht niet verblind, alleen kan hij daar niet lang blijven waarnemen, wegens de geweldige uitstralende hitte Str.—1—'08. Rusland. Prijsvraag voor een nieuwe Infanterie-uitrusting. Reeds sedert 1906 houdt zich eene commissie bezig met het vraagstuk der uniformen en bepakking. Zij kwam tot het besluit, dat een prijsvraag het eenige middel was om bij de samenstelling van een gemakkelijke en practisehe Infanterie- uitrusting tot eene bevredigende oplossing te komen. Die is dan ook uitgeschreven. De voorwaarden zijn (bekort): le. De voorgestelde uitrusting moet worden ingezonden in 2 exemplaren, met schetsen, teekeningen en beschrijving 2e. De inzender kan öf een officiers- öf een soldatenuitrusting, doch ook beiden inzenden. 4. De bi*ste monsters worden bij den troep beproefd. 6. Het gewicht moet zoo klein mogelijk zijn en niet boven dat van de tegenwoordige stijgen. 7. Materialen van binnenlandsche voortbrengselen in den handel ver krijgbaar en duurzaam. 10. De premiën voor de monsters, uitgekozen voor proefneming, zijn: voor een officiersuitrusting 200 Rbs. en voor die der manschappen 500 Rbs. enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 412