397 Schrijver geeft dan een min of meer uitvoerige beschrijving van een draagbaar telegraaftoestel door luit. Knowler in de Journal of the U. S. Cavalry Association aanbevolen, en in beginsel hierop neerkomende, dat de aardverbinding door het paard zelf gaat, zoodat eenmaal de luchtlijn verbonden, het toestel kan gebruikt worden, zelfs zonder af te zitten. Met eene aanbeveling dergelijke proefnemingen ook voor ons leger te doen nemen, om het degelijk toegerust tegen den B. Y. te maken, eindigt het stuk. (Jav. Bode). We kunnen moeilijk aannemen, dat deze nieuwigheid eene ernstige toepassing zal vinden op het gevechtsveld of in de onmiddellijke nabijheid daarvan. Telefoneeren en telegrafeeren eischen een rustig plekje en kalmte naar beide is moeilijk zoeken als het eenmaal ernst is en wat ervan moet terecht komen als op het paard het ontvangstation is, durven we niette voorspellen. Het Legerbestuur heeft zich dan ook wijselijk beperkt, om een proef te doen nemen met een cavalerie-telefoonpatrouille, die niets anders zal doen dan zich inschakelen met bestaande verbindingen of nieuwe lijnen leggen. Daarbij wordt uitsluitend telefoon-materiaal gebezigd en voorloopig gewerkt, zooals de Duitsche telegraaf-patrouilles dat met hun draagbaar telefoon-materieel doen. De proeven zullen worden genomen te Tjimahi, geleid door een officier van het korps genietroepen aldaar, en aanvangen, zoodra het bestelde materiaal uit Nederland zal zijn aangekomen. De patrouille zal bestaan uit een cav. luitenant en eenige bereden minderen. Inlandsche Officieren. De Straits Times bevatte een bericht, waaruit blijkt dat de Amerikaan- sche senaat een voorstel van den president en den minister van oorlog heeft goedgekeurd om jonge Filipino's toe te laten als cadetten aan de mi litaire academie te West-Point, New-York. Het aantal toegelatenen kan echter voorloopig slechts zeven bedragen wat uitkomt op 1 cadet per millioen hoofden der Filippijnsche bevolking. De bedoeling schijnt te zijn, deze cadetten, na voltooiing hunner stu diën, intedeelen bij de gewapende politiekorpsen. De Javabodedit bericht overnemende, knoopt daaraan nogmaals eene beschouwing vast in denzelfden geest als die, welke in No. 2 van dezen jaargang te vinden is, en waarin nogmaals gelijke opleiding en gelijke betaling aanbevolen worden. Hiertegen wordt bezwaar gemaakt in hetzelfde blad van 25 Maart in een hoofdartikel, getiteld „Traktementen van inlandsche ambtenaren, speciaal der a. s. inlandsche officieren. De schrijver kan zich wel vereenigen met de gelijke opleiding, doch het tweede „de gelijke betaling" acht hij niet vrij te pleiten van een zijdigheid. Hij stelt zich daartoe de vraag: „Is het noodig en wenschelijk inlanders, die een betrekking moeten gaan vervullen, welke thans door Europeanen wordt bezet, ook al zijn zij even bevoegd en even bruikbaar, daarvoor even hoog te salarieeren?" En onderzoekt die vraag als volgt: „De traktementen van Europeesche ambtenaren in Indië zijn exorbitant

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 419