VRAGENBUS- i. Reiskosten. Uit een brief van P. Op mijn reiskosten beknibbelen ze me ook nog. Stel je voor, men wil me slech's 1 dag vergoeden voor de reis van Solo naar Malang, omdat de afstand 307 K. M. per spoor is, terwijl de reis onmogelijk in één dag per spoor is te doen Volgens de bepalingen (A. O. 1903 No. 14, zooals gewijzigd bij A. O. 1906 no 7 en 1904 No. 91) is dit juist, doch tevens is het bewijs geleverd, dat die bepalingen een dergelijk geval niet voorzien hebben, ergo niet volledig zijn. De i-amenstellpr heeft blijkbaar de bestaande dienstregelingen van de nevenlijnen niet. geraadpleegd en het is hem ontsnapt, dat de aanslui ting van de spoordiensten wel eens den spot drijft met de militaire defi nitie van één dag sporen. 2. Menages. Waar volgens punt 3 van Art 8. der Aanbestedingsvoorwaarden de mogelijkheid dat artikelen welke niet aan de voorwaarden voldoendoch niet schadelijk voor de gezondheid zijnin ontvangstgenomen kunnen worden tegen betaling van een zoodanig gedeelte van den contractsprijs als de keurders billijk zullen oordeelenzou daar het te min aan den aannemer betaalde geld niet gestort kunnen worden in de menagesnaar verhouding van het door deze aangevraagde? Het Rijk lijdt hierbij geen schade, terwijl den manschappen door verbetering der menage op andere wijze eeno verioeding kan worden gegeven voor de minderwaardige artikelen, welke door hen gebruikt moeten worden, omdat ze zijn aan genomen. F. In de nieuwe aanbestedir.gsvoorwaarden, welke uitgegeven worden bij de A. O 1908 No. 6. is een eind gemaakt aan de onbillijkheid, om le vensmiddelen, die niet aan de voorwaarden voldoen, tegen gedeeltelijke contractsprijzeu aan te nemen. Bedoelde levensmiddelen zullen voortaan niet meer mogen worden aangenomen. Tegen het doen storten in de menage van het verschil, tusschen con tractprijzen en die waarvoor aangenomen wordt, zijn gewichtige bezwa ren verbonden, die we hier liever niet zullen vermelden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 429