Van Vreemde Legers* Het nieuwe Bevorderings-vooischfift. Oostenrijk-IIongarije. liet gronddenkbeeld van bevordering naar anciënniteit is behouden. De eenheden, die hare eigen rangsverhooging hebben, zijn menigvuldiger dan bij ons; zoo om eens eenige grepen te doen, hebben generale staf, artillerie staf, geniestaf, veldartillerie, enz. hunne eigen promotie. Een van de belangrijkste verbeteringen, die het nieuwe voorschrift heeft gebracht, is wel deze, dat de buitengewone bevordering hinnen ze kere grenzen is teruggebracht In Oostenrijk worden de openvallende plaatsen niet dadelijk ingenomen, maar periodiek op 1 Mei en 1 Novem ber. Yan alle open plaatsen voor majoor of overste bij don troep moeten minstens 4/5 door bevorder ng naar beurt bezet worden. Slechts 1/5 ma» ingenomen worden door het weder intreden van hoofdofficieren der sta°- ven bij een of ander wapen, dan wel door zeldzame bevordering bij keuze. In het algemeen kan men alleen buitengewoon bevorderd worden tot ma;oor of luit.-kol. De zoogenaamde verjonging van de hoogere rangen hierdoor heeft ™en dus tot enge grenzen beperkt, geleerd door de ervaring, dut zij an ders alle ambitie in lagere rangen doodt. In Italië heeft een tijd lang, oor de vete bevorderingen bij keuze de promotie geheel stil gestaan, Omdat al die jonge hoofd- en opperoffioieren nog niet voldoenden dienst tijd hadden om weg te gaan. Door den nu getroffen maatregel kan niet meer gezegd worden, dat van hoogere staven naar den troep terugkeerende officieren de pr unotie tegen houden. Bevordering by keuze is eene uitzondering en wordt alleen voor gesteld, indien alb eigenschappen en een langdurige proeftijd die wettigen. Ten overvloede moeten de candidaten nog ouder het rnss van eene oommissie, bestaande uit een korps- een divisie- en een brigadecom mandant, de inspecteur van het wapen en een lid van het „prasidiaal- bureau" (rechtscollege), die hen nog flink aan den tand voeten. Alleen zij, die dat doorstaan, kunnen op eene bevordering bij keuze rekenen. Teekenend is wel, dat in het nieuwe voorschrift elke bevordering op tijd vervallen is. Zij geschiedt na uitsluitend naar de behoefte, ontstaan door het openvallen van plaatsen. Het examen voor kapiteins en ritmeesters om hoofdofficier te kunnen worden is (voor de troepenofficieren) vervallen. Het is alleen behouden voor de staven. Ook zijn de beperkingen, zooals bijv. voor benoeming tot den generaals- rang, dat de betrokken officier minstens 2 jaar een bataljon of een re giment moet hebben gecommandeerd, vervallen. De eenige eisch, die nu wordt gesteld is, dat hij als hoofdofficier zich een uitmuntend aanvoer der en leider heeft getoond. N. M. B. 9'08.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 521