501 een 2en luitenant 45000 gld en van een len luitenant 37.500 gld. geëischt. Boven de 30 jaren is het bedrag een derde minder. Van af kolonel is geen eigen vermogen meer noodig. M. IV. B. 28 - 08 "Wordt hierdoor een sterke rem gezet tegen onberaden huwelijken van jonge officieren, aan de andere zijde zal de moraliteit er niet door ver beteren. De ervaring leert toch, dat door zulke zware eischen het onge wettigd samenleven toeneemt, en dan in verreweg de meeste gevallen met vrouwen ver beneden den officiersstand. Misschien vreest het Oosten- rijksche Legerbestuur huwelijken met minder gewenschte relaties uit den onderofficierstijd. Eed. OostenrijJc-Hongarije. Mitrailleur Schwarzlose. Bij de legersehietschool waren in 1906 vier machinegeweren Schwarzlose doorloopend in gebruik, en waarmede ongeveer 60 officieren en 130 onder officieren werden geoefend. De geweren doorstonden hierbij een buiten gewone duurzaamheidsproef Er werden n.l. 266 000 scherpe schoten uit afgegeven of gemiddeld per geweer 66500 en toch werkten allen nog uitstekend en was geen enkele reparatie af verwisseling van onderdeelen noodig. N. M. B. 6—Bnd. 72. Oostenr ij 7,-Hongarije. Infanterie- en Artillerie-telephoonpatrouilles. Binnen kort worden bij alle infanterie- en artillerieregimenten telephoon- patrouilles gevormd ter sterkte van 12 man, uitgerust met telephoon- materiaal en optische seinmiddelen en dienende ter vervanging van de thans tot de infanterie behoorende seinpatrouilles. M. W. 21—'08. 'Engeland Militaire Opvoeding: van de Jeugd. In een vergadering van de „Vereeniging ter bevordering van den militairen dienst" zeide Lord Roberts: Wanneer de natie begon alle jongens een zekere militaire opvoeding te geven en hen te leeren schieten en wanneer de jongens daarna op 18 of 19 jarigen leeftijd van 3 tot 5 maanden militair gedrild werden, dan zouden het bruikbare soldaten worden en in de daarop volgende drie jaren een oefening van 14 dagen per jaar voldoende zijn om hen tot goed geschoolde landsverdedigers te vormen. Evenals Lord Roberts is ook generaal Baden-Powell een groot voor stander van de militaire opvoeding van de jeugd, en waar eerstgenoemde op verschillende plaatsen gelegenheden opent om de jeugd te leeren schieten, legt laatstgenoemde zich met succes toe op het vormen van korpsen schooljongens, die militair geoefend worden. Zoo heeft hij kort geleden een knapenkorps gevormd, dat geoefend wordt in den kond- schapsdienst. De jongens, die tot dit korps toetreden, moeten zich bij handslag en eerewoord verbinden om: God en den Koning trouw te

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 523