502 dienenanderen zooveel mogelijk te helpen en alle voorschriften voor het korps nauwgezet op te volgen. Zij hebben evenals de vrijmetselaars een geheim herkenningsteeken. Het motto der kondschappers is „Eerst het vaderland en dan ik zelf." N. M. B. 6-Bnd. 72. Engeland. Een stil Maximgeweer. Een Indisch ambtenaar, Thomson, inspecteur van machinegeweren enz., heeft een apparaat uitgevonden, dat gemakkelijk aan alle Maximgeweren kan aangebracht worden en dat het zoo hinderlijke en de opstellingsplaats verradende geknetter dier geweren boven 500 M. onhoorbaar maakt. N. M. B. 7- Bnd. 72. FranJcrijk, Afdeelingen Machinegeweren of Bataljons "Wielrijders. De strijd over de vraag, welke toevoeging aan het Leger het meeste nut belooft, is nog niet beslist. Do Generaal Langlois staat hierin lijnrecht tegenover den Generalen Staf. Eerstgenoemde is de erkende strijder voor de bataljons wielrijders, als bewakers van de Oostelijke grenzen en steun van de cavaleriedivi- siën. Vooral waarschuwt hij tegen het geven aan de cavalerie van machinegeweren, in plaats van wielrijders. De onmogelijkheid ze in kleinere afdeelingen te verdeelen dan van secties a 2 geweren, bemoeilijkt hunne toepassing, het munitieverbruik is niet bij te houden en ten slotte moeten ze, evenals de rijdende batterijen nog afzonderlijk, gedekt worden. Daarentegenover staan Gen. Picquart, Minister van Oorlog, en de Gen. Staf, die het nut van wielrijdercompagnieën sterk betwijfelen. Wel is waar zijn er gevallen mogelijk, dat ze goede diensten kunnen ver- leenen, maar ze kunnen ook een blok aan het been der zelfstandige cavalerie worden zoodat die nog een dekking voor haar moet afstaan. Frankrijk was al druk bezig met de aanmaak van machinegeweren doch nu is het werk aan de 800 ontbrekenden plotseling gestaakt, naar men zegt wegens klachten over klemmingen e. d. Of zou de meening zich wijzigen P (Berl. Börse Zeit.). N. M. B. 9- '08. Frankrijk. Ir.deeling van Machinegeweren bij de Infanterie in Oost-Azië. De machinegeweren bestemd voor de troepen in Oost-Azië worden ingedeeld in afdeelingen van twee geweren, en aan elk bataljon, zoowel Europeesch als Inlandsch, een afdeeling toegevoegd. M. W. 20—'08. De Nederlandsch-Indische Infanterie loopt groote kans do zoo zeer verlangde mitrailleurs wèèr niet te krijgen, niettegenstaande alles, wat ons omringt, machinegeweren heeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 524