VAN ALLES WAT UIT HET MOEDERLAND. Het derde verbeterblad x) Reglement op de Exercitiën der Infanterie (Ned.) Eerste Gedeelte (1901.) nog niet ingevoerd in Indië). Met de verschijning van het derde verbeterblad is R. I. I. wederom meer op de hoogte van den tijd gebracht. Alvorens in de volgende regelen een beknopte verklaring te geven van de aangebrachte verbeteringen moet ons de opmerking van het hart, dat het ons genoegen doet niet een geheel nieuw Eerste Gedeelte te moeten aankondigen. Wij zouden dit betreurd hebben, daar aangenomen mag worden dat R. I. I. een der hoofdschotels bij de opleiding van den soldaatgedurende de 7 afgeloopen jaren geheel bij den troep is ingeleefd. Dat de herzieners de groepenindeeling van de sectie bij het oude heten wordt mede met vreugde geconstateerd, echter bejammeren wij het, dat het herziene Reglement er in volhardt de sectie als de kleinste gesloten afdeeling te beschouwen. Sedert 13 Februari 1906 mochten niet meer worden onderwezen 1°. Het markeeren van den pas. ,2°. De zwenking. ,3°. De achterwaartsehe richting. "4°. Het openen en sluiten der gelederen. ^5°. Het afbreken en opmarcheeren van rotten." terwijl verder in die Aanschrijving de bepaling was opgenomen: „de frontmarsch zal alleen beoefend worden door afdeelingen niet sterker „dan een sectie en slechts over korte afstanden worden uitgevoerd." De thans in het Reglement aangebrachte verbeteringen zijn volkomen in overeenstemming met de voorgaaude aanhalingen Het doel, beperking van de leerstof, is mot de invoering der vereenvoudigingen bereikt. Ofschoon uit een tactisch oogpunt van deze vereenvoudigingen weinig te zeggen valt, voldoen wij gaarne aan het verzoek van de redactie van dit tijdschrift deze wijzigingen met een enkel woord in te leiden. Ad 1°. fvroeger punt 54). Deze exercitie is op practische gronden af geschaft. Doorhet markeeren van den pas moest verkregen worden dat de afdeeling, die tijdelijk de voorwaartsche beweging onderbrak zie R. I. II 270 276, 279 met de overige afdeelingen in denzelfden pas zou blijven. Bijna'nimmer werd dit resultaat bereiktzonder de herhaalde waarschuwing „pas markeeren" werd de beweging met de hielen gestaakt Het tijdelijk onderbreken van de voorwaartsche beweging kon even goed 1) Zie losse bijlage.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 628