636 - gesteld is, dat ze toebeliooren aan den mededinger zelf. De keuze van den te volgen weg is aan de mededingers zelf overgelaten, hij moot rijdende of het paard aan de hand voerende worden afgelegd, terwijl het verboden is handpaardeu of een paardenoppasser mede te nemen; in de verzorging van het paard moet op andere wijze worden voorzien. De toekenning der prijzen is afhankelijk van een proef, waarbij wordt nage gaan de conditie, waarin de paarden zich bij aankomst bevindendeze heeft minstens 24 uur en op zijn hoogst 30 uur na aankomst plaats; zij bestaat in het eenmaal doorrijden van de „Galoppierbahn" van het „Militar Reitbahninstitut" in Krieau in draf en in galop, waarbij een houten afsluiting van 0.80 M. hoog en een sloot van hoogstens 1.90 M. moet worden genomen; daarbij is een minimum tijdduur bepaald, waar bij 300 pas afstand draf en 500 pas afstand galop in de minuut als norm is aangenomen. Het prijsschieten voor het Leger heeft midden Juli plaats bij de Schiet school in Bruck a d Leitha. Hieraan gaat een plaatselijk vooronderzoek vooraf, waarbij op de in het reglement voorgeschreven schoolschijf wordt geschoten op 400 M. afstand uit de vrije hand, 2 series elk van 5 scho ten met het model wapen, dus het repeteergeweer, het verkort geweer of de repeteerkarabijn M. 95. Het eigenlijke prijs-schieten wordt op denzelfden voet gehouden, op dezelfde schijf, maar met een dubbel aantal ringen; drie series elk van 8 schoten waarvan 2 als proefschoten zijn toegestaan. M. W. (Armeehlatt No 10). Argentinië, Eischen voor den Majoorsrang. Kapiteins, die binnenkort aan de beurt zijn voor bevordering tot ma joor, hebben zich aan een soort examen te onderwerpen, waarvoor de hierondervolgende nieuwe bepalingen zijn uitgevaardigd. Vooreerst heb ben de kapiteins al naar gelang van het wapen waartoe zij beboeren, een tactische opdracht in het terrein uit te voeren, met eene compagnie, een escadron of eene batterij, daarna een tweede met een bataljon, een regiment cavalerie of eene afdeeling artillerie, teneinde hunne geschikt heid als troepenaanvoerder te bewijzen. Ka afloop van het practische gedtelte van het onderzoek moeten die kapiteins bij de Hoogere Krijgs school schriftelijke opdrachten uitwerken over onderwerpen van verschil lenden aard. Dit werk wordt alleen beoordeeld mot „bevredigend" en „onvoldoende". Elk jaar den 15en Augustus doet het Ministerie van Oorlog eene oproeping voor deelname aan de proeven voor bevordering; de namen van hen die zich aanmelden worden den 15en September in het Boletin Militar bekend gemaakt. De proeven worden afgenomen door eene commissie, bestaande uit den Directeur der Hoogere Krijgs school en de leeraren aan die inrichting in Tactiek, Versterkingskunst, Krijgsgeschiedenis en Stafdienst Tot het afleggen der proeven worden alleen toegelaten de kapiteins, die reeds minstens drie jaar in dien rang gediend hebben. Deze proeven tot bevordering hebben ten doel do prac tische en wetenschappelijke ontwikkeling in de hoogere rangen op te voerentot de kennis der vreemde talen strekt zij zich niet uit. M. W.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 658