640 eigent tot een snelle uitbreiding in geval van oorlog. De compagnieën infanterie mogen in tijd van vrede niet beneden 150 man, de escadrons niet beneden 100 man sterk zijn, de oorlogsformatie moet daarentegen 250 en 150 zijn. In geval van oorlog heeft de Unie terstond noodig een leger van minstens 2 5 0.00 0 man, welke sterkte zoo spoedig mogelijk verdubbeld en zoo mogelijk tot 1.000.000 man, moet opgevoerd kunnen worden. Om dit doel te kunnen bereiken wordt vereischt de oprichting van 10 nieuwe infanterie- en 2 nieuwe artillerie-regimenten, en de reorganisatie van de linie-cavalerie. Zeer zeker kunnen bij het uitbreken van een oorlog zich groote hoeveelheden vrijwilligers aanmelden, maar hierop mag men niet rekenen, evenmin als dat een dapper maar ongeschoold volk een beter geoefende en georganiseerde tegenstander met succès zou kunnen weerstaan. De meerderheid in den oorlog berust slechts op de voorbereiding tot den oorlog, dat staat onom- stootelijk vast. Wanneer andere groote volken geld en tijd hieraan besteden, toonen zij den Amerikanen slechts, wat deze anders zelf door kostbare en vernederende ondervinding zullen moeten leeren en waarop de beroepssoldaten plichtmatig bij herhaling moeten wijzen, n.l. dat tijd en oefening onvermijdelijk noodig zijn, om een vrijwilliger te hervormen in een infanterist, artillerist, cavalerist enz. De laatste groote oorlog heeft duidelijk bewezen, dat de partij die goed voorbereid is en snel handelt, beduidend in het voordeel is. De genietroepen zijn ontoereikend, zelfs voor vredesdoeleinden. In de laatste twee jaren hebben de genietroepen bij 10 of 12 gelegenheden hun taak niet kunnen vervullen, omdat de sterkte te gering was. Ten slotte eischt Generaal Bell wettelijke bepalingen betreffende het Portorico-regiment 1), een wet waarbij de organisatie van vrijwilligers geregeld wordt en verschillende andere regelingen van minder beteekenis. M. W. BI. 35-1980. Vereenigde Staten van Ar. Amerika. Koloniaal Leger. Den 30en Juni 1908 loopt de tijd ten einde voor welke het „Porto Rico Provisional Begement of Infantry" werd opgericht, als bezetting van Portorieo na den oorlog met Spanje. Stemmen gaan nu op, om in stede van Bondstroepen, daar een bij zondere koloniale troep te leggen, sterk 10 compagnieën. Ook op do Filippijnen, waar naast Hondstroepen het tijdelijke korps der „Philippine Scouts", hoofdzakelijk Inlandsche verkenners, bestaat, wordt een afzonderlijk Koloniaal Leger noodig geacht. Met het oog op de toekomstige invoering daarvan en het benoodigde kader, zullen nu al reeds een zevental jonge Philippino's op de beroemde Mil School van Westpoint worden opgeleid tot officier. N. M. BI. 12-1908. 1) Wcrdt een onderdeel van het te vormen „Koloniale Leger." Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 662