647 den (waarvan 1 nog herkeurd moet worden); het blijft nu een open vraag of die 3 (4) aspiranten zich inderdaad 1 Juli a. s. met een borgstelling zullen aanmelden te Mr. Cornelis. Zooals bekend kwamen er verleden jaar slechts drie leerlingen, die allen in het 2e studiejaar overgingen. De Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Den 3en April 1908 is te 's-Gravenhage de Nederlandsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding opgericht. Die bond stelt zich ten doel de lichamelijke opvoeding van het volk iu al zijne lagen te helpen bevorderen. Niet eene militaire instelling, maar eene instelling, die de lichamelijke opvoeding wil bevorderen met behulp van het Leger. Immers waar een veel omvattend verband zoo moeilijk te bereiken is, wenschte men gebruik te maken van een instituut, dat zijn onderdeelen over geheel Nederland verspreid heeft en waar een derde deel der Ne derlandsche jongelingschap gedurende een korte levensperiode deel van uitmaakt. Verdeeld over een zestigtal garnizoenen geeft het le6er reeds dadelijk gelegenheid aan de hand deze tot middelpunten van de werk zaamheden van den Bond te maken. Het is niet moeilijk daar officieren te vinden, die bereid en geschikt zijn plaatselijke afdeelingen in het leven te roepen. Deze plaatselijke afdeelingen zullen haar taak zoo ruim mogelijk opvatten en haar werkkring uitstrekken tot het oefenen van hen, die nog niet den dienstplichtigen leeftijd bereikt hebben, zoowel als tot hen die hun diensttijd reeds volbracht hebben. Wie er meer van weten wil, sla het Maartnummer van de „Militaire Gids" op, waarin hij een gedeelte der statuten zal vinden. Het daarin genoemde voorloopicje Hoofdbestuur is sedert vervangen door het definitieve dat volgens de Nieuwe Courant als volgt is samengesteld: W. F. K. Bischoff van Heemskerk, kol. der inf., voorzitter; W. J. H. Muiier, secre taris; A. van Hoboken van Hoedekeuskerke, penningmeester H. R. Boeree, le. luit. veld-art., commissaris; K. D. Punt, kol. der art., onder-voorzitter A. Dudok van Heel, le-luit. der grenadiers; H. Bierman, le-luit. bij de Normaal Schietschool; W. J. van Hoytema. le-luit. der huzaren; T. J. C. A. Boele, le-luit. der Jagers; M. ridder van Rappard, le-luit. der veld-art.dr. M. Meijers, arts, Amsterdam, commissarissen. Militaire Vakvereenigingen. In het maandblad voor Militair Recht wordt besproken een werkje: „Beginselen der Staathuishoudkunde. Handleiding naar de aanteeke- ningen, ten gebruike bij de lessen van Mr. P, M. von Baumhauwer, be werkt door Mr. J. A. Eigeman". Hetgeen in die bespreking voorkomt omtrent de verhouding van Leger tot burgermaatschappij, omtrent vakvereenigingen, enz. achten wij zóó van belang in 't bijzonder voor Indië dat wij haar nagenoeg geheel hier laten volgen

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 669