VAN ALLES WAT. EENIGE VRAG-EN VAN DEN DAGr {uit de Pers.) De hoofdschotel van de laatste drie maanden was welde geest in het leger onder officieren en minderen". Verschillende inzenders bespraken de bezoldiging, die geen rekening houdt met de jaarlijks stijgende eischen van het gezin en met de mate van bewezen diensten, maar afhankelijk is van de wisselvallige promotie. In een krachtig pleidooi dringt N. N. (Java-Bode 11/12 November) aan op periodieke tractementsverhooging en periodieke promotie tot en met den rang van Kolonel. (Hoe steller zich deze laatste voor stelt, na hetgeen daarover in de Krijgskundige Vereeniging van 4 Januari 1907 Verdediging van stellingen, ingeleid door den Heer H. C. Kerkkamp) is gezegd, ware het vermelden wel waard. Mis schien, dat we hierover nog wel een bijdrage krijgen. Bed.) Verder is schrijver van oordeel, dat door de jongeren niet wordt gediend, zooals het behoort, om de eenvoudige reden, dat het den menschen niet wordt geleerd door hunne compagniescommandanten. (Op deze bewering valt nog wel het een en ander af te dingen, waartoe de Red. gaarne het woord zal verleenen. Is N. N. vast overtuigd, dat aan karaktervorming en mil. opvoeding in Breda en Kampen wel die aandacht wordt geschonken, die zij eischen. Meermalen verna men we de klacht, „er zit geen tucht meer onder de jongeren" Red.) Aan den „Officiersbond" is in dit nummer eene beschouwing gewijd. Zij is intusschen na een kortstondig lijden overleden R. I. P. In een ingezonden stuk van Goldless Threestar in de Java-Bode 24/12 07, over A. O. 1907 No. 70, pleit deze voor een andere toe passing, zoodat niet uitsluitend de voor een hoogeren rang geschikt geoordeelde kapiteins voor het bijwonen der tactische oefeningen worden aangewezen. Op een ander belang wordt de aandacht gevestigd door den Heer M. J. Wiessing, oud leeraar aan het gymnasium Willem III in het Koloniaal Weekblad, (Javabode 27/12-07.) Het betreft de bepaling van art. 25 van de wet van 9 Mei 1890 (zie Art. 17 A. O. 1880 No. 13.},

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 95