Goedkoop en Practisch. Een Pleidooi voor de Beenwindsels. De tegenwoordig bij alle wapens van ons leger in gebruik zijnde slobkousen voldoen niet. De gebreken zijn voor zoover mij bekend le. Zij zijn niet pasklaar voor elk been. Niet alleen bestaan daarom meerdere tailles en dus noodelooze omslag, doch ook al heeft de man de meest met zijn gestalte overeenkomende taille gevonden, dan nog passen de slobkousen bij lange na niet altijd, terwijl zij niet op eenvoudige wijze pasklaar zijn te maken. Gevolgen: te wijd of te nauw zitten, afzakken, knellen der leeren riemen, meerdere slijtage, openlaten van een gedeelte der sluiting, geen steun voor het been, vooral juist aan den enkel, waar die het meeste noodig is. 2e. De souspied, onmisbaar om het opstroopen der slobkousen tegen te gaan, is bevorderlijk aan het zich vastzetten van modder onder aan den voet en bij het verwijderen daarvan een beletsel, ook al wordt dit verwijderen vergemakkelijkt doordien de sous pied nu los is. Hetzelfde geldt voor het verwijderen van voor werpen uit den schoen. 3e. De slobkousen eischen tailooze herstellingen, die, hoewel elk op zichzelf niet bijzonder kostbaar, te zamen een zeer aan zienlijk bedrag vormen, waarbij nog het euvel komt, dat die herstellingen lang niet altijd onmiddellijk kunnen plaats hebben. Uit den aard der zaak is het leerwerk al zeer slecht bestand tegen de afwisselende invloeden van vocht en warmte. 4e. Het feit is overbekend, dat de slobkousen uiterst zichtbaar zijn. Wie de koloniale reserve weieens heeft zien deelnemen aan manoeuvres in Nederland, heeft alle gelegenheid gehad te dien opzichte treffende vergelijkingen te maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 145