- 835 het het voordeel mede dat geen afzonderlijk soepbrood ingekocht be hoeft te worden, hetgeen bij de „kleibommen" wel noodig was, daar dit zich niet eigende om in de soep gebrokkeld te worden. De proef duurt 14 dagendan zal een tweede soort brood, uit door de admi nistratie verstrekt meel gebakken en ten slotte een derde soort van ge mengd meel worden beproefd. In het 3de Legerkorps wordt, sedert het bevel gevoerd wordt door generaal Servière, die zich zeer veel moeite geeft voor eene goede verpleging van den troep, het brood dagelijks uitgereikt in stede van om de twee dagen, zoodat de soldaat steeds versch brood kan eten. (M. W. No. 55.) Frankrijk. De Schandalen der Vleeschleveranties. In de garnizoenen Bar-Le-Duc, Nancy en St. Michiel zijn ongeloofelijko toestanden aan het licht gekomen. De onder-staatssecretaris voor oorlog, Cheron, kwam tot de ontdekking, dat uit het Parijsche abattoir La Villette vleesch van zieke runderen naar verscheidene garnizoensplaatsen aan de Oostgrenzen werd verzonden. Zijne beambten kwamen onverwacht bij het verdeelen van het vleesch in de kazerne te Bar-le-Duc en stelden in tegenwoordigheid van den dienstdoenden officier, den dokter en den paardenarts, benevens de inspecteurs der slachtplaats vast, dat van de 6 door den vleeschleverancier van het 94e. Infanterie-regiment, Lévy, gele verde stukken vleesch tot een gewicht van 280 K. Gr. er 5 op tuberculeuze verschijnselen wezen. Het vleesch werd natuurlijk onmiddellijk in beslag genomen en tegen Lévy onverwijld proces-verbaal opgemaakt, hetgeen tot in hechtenis neming leidde. In St. Michiel werden bij de leveranties van den slachter eveneens grove onregelmatigheden ontdekt. Te Ilont- sur-Meuse constateerden de door den Minister afgevaardigde personen in de schuur waar het vee geslacht werd een voor de gezondheid hoogst gevaarlijke onreinheid. De eigenaar, een zekere Rivaud, bekende, dat hij het afgekeurde vleesch aan Salomon Cahen zond, die het in het klein verkocht. Thans worden de onderzoeken in Nancy voortgezet, terwijl tegelijkertijd een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek wordt gehouden in het Parijsche abattoir La Villette. In de Kamer van Afgevaardigden heeft de nationalist Terrette geïnterpelleerd over de aan het licht gekomen schandalen. De leverancier Lévy is intusschen tot één jaar gevangenisstraf en eene geld boete veroordeeld. Blatter fiir Kriegsverwaltung No. 4.) Frankrijk. Tekort aan Ziekenverplegers. Het door de wet op den tweejarigen diensttijd veroorzaakte tekort aan ziekenverplegers en de onmogelijkheid om daaraan onmiddellijk te gemoet te komen door indienststelling van vrouwelijke, voor de zieken verpleging opgeleide krachten, heeft er toe geleid de hulp te aanvaarden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 185