- 836 welke de dames van het Roode Kruis voor den dienst in de hospitalen in Parijs hebben aangeboden. Hare prestaties in Marokko hebben korte lings bewezen, dat zij daartoe ook bruikbaar zijn. Zij komen 's morgens om 7 uur, blijven tot 11 uur en zijn dan weer van 2 tot 6 uur werk zaam eenigen hebben ook 24 uur achtereen dienst. Eene bijzondere kleederdracht is niet voor hen voorgeschreven. Binnenkort zal door op geleide pleegzusters den dienst geheel worden verricht. (Af. W. No 54) Frankrijk. Wagens voor Vervoer van Gewonden. Bij eene troepenmanoeuvre in de nabijheid van het garnizoen Montai- gis werd kortelings een proef genomen met kleine wagentjes tot vervoer van gewonden, die door honden getrokken en geheel uit elkaar ge nomen kunnen worden. (M. W. No 64). Italië. Gemengde Commissie voor Landsverdediging. Legerraad. Bij Koninklijk Decreet van 2 Februari j.l. werden de bepalingen op de samenstelling en werkzaamheid der in het jaar 1899 ingestelde gemengde commissie voor Landsverdediging gewijzigd en luiden ze nu als volgt; „Er wordt een Commissie ingesteld voor Landsverdedigingdie de ge wichtige vraagstukken, de verdediging van het rijk betreffende in tijd van van vrede heeft te behandelen. De commissie moet minstens eenmaal 's jaars bijeenkomen en bestaat uit de volgende ledenden minister president, de ministers van Oorlog en Marine, den chef van den Generalen Staf van het Leger, de navolgende commandanten van Legerkorpsen (van het 3de te Milaan, het 4de te Genua, het 9de te Rome en het 11de te Bari), den Admiraal Hertog van Genua, den chef van den Generalen Marinestaf (al deze voorgaanden met name genoemd), de commandanten van marine-afdeelingen in tijd van oorlog en eindelijk uit generaals en admiraals als adviseerende leden en een secretaris. Adviseerende leden die op verzoek van den president bijgeval aan de zittingen zullen deel nemen, zijnde overige commandanten van legerkorpsen, de generaal- inspecteurs der artillerie en genie, de commandanten der marinedeparte menten en de directeur der artillerie en het materieel bij het Ministerie van Marine. De minister-president bekleedt het voorzitterschap, bij zijne afwezigheid de minister van Oorlog of van Marine. Noch de president, noch de beide ministers hebben een stem". Gelijktijdig werd een nieuw adviseerend lichaam in het leven geroepen n.l. de Legerraad. Deze bestaat uit: den minister van Oorlog, den onderstaatssecretaris van oorlog, den chef van den Generalen Staf van het Leger en de commandanten der legerkorpsen. Naargelang van den aard van het te behandelen voorstel wordt aan de zittingen toegevoegd: de genoraal-inspecteur der artillerie of genie, de inspecteur der cavalerie

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 186