839 jaar oud is. Gedurende de jaren, dat hij op proef is, heeft de adjudant onderofficier een tractement van 115 Mark 'smaands, als daggelder echter slechts 90 Mark en eerst bij definitieve aanstelling krijgt hij een aanvangssalaris van 1500 Mark 'sjaars. De van gelijken ouderdom zijnde, als burger begonnen beambte, staat twee of drie tractements- verhoogingen voor bij den militairen sollicitant. Neue Mil. Blatter No. 20. België. Schietproeven op Ballons. Vier schietproeven met Granaat-kartetsen op ballons-captief van 10 M. in doorsnede hebben in het schietkamp van Brasschaet plaats gehad. De uitkomsten waren zeer goed. 1. Afstand 5000 M., ballonhoogte 350 M., 2 15 cM. houwitsers. Zij - delingsche waarneming. Bij het 5de salvo met 1400 M. opzet gegeven, viel de ballon zeer snel. Hij was 46 maal getroffen. 2. Afstand ongeveer 3000 M., ballonhoogte 400 M., 4 12 cM. giet ijzeren kanonnen M. 1889. Na weinige salvo's daalde de ballon en had 149 treffers. 3. Bij een schietproef met 8.7 cM. kanonnen werd op 3000 M. de ballon in 19 minuten 124 maal getroffen. 11 schoten hadden het an kertouw en de mazen van het net beschadigd. 4. De beste uitkomsten leverde een schieten op 3350 M. op, dat na 16 minuten 235 treffers maakte. Uit het vorenstaande ziet men de bevestiging van de bewering, dat een ballon captif op minstens 5000 M. van de vijandelijke veld-artillerie en nagenoeg 7000 M. van het zware geschut verwijderd moet blijven. {N. M. B. no. 14115.) Turkije. Verbetering van het gehalte der Officieren. Het officierskorps gaat van jaar tot jaar in gehalte vooruit, daar elk jaar een 600tal officieren der infanterie en cavalerie door de Militaire School te Pankaldi afgeleverd worden, die voortreffelijk, ten deele door Duitsche instructeurs zijn onderlegd. Evenzoo keeren ongeveer 50 leer lingen van de Generale Stafschool als kapitein in het leger terug. De Artillerie- en Genieschool brengt flinke officieren voor deze wapens voort, evenals de Veterinaire school bruikbare paardenartsen, de Militaire ge neeskundige en de Apothekersschool militaire dokters en apothekers. Te Kuleti is eene voorbereidende school voor de Militaire School, waarvan elk jaar 192 leerlingen naar de laatste overgaan. Ook zijn er onderof- ficiersscholen. De voor bevordering tot officier in aanmerking komende onderofficieren moeten zich de daartoe noodige kennis verwerven op de in het ressort van elk legerkorps bestaande scholen en daarvan door af te leggen examens blijk geven. Het nog steeds heerschende protectie- stelsel blijkt hieruit, dat er een klasse van officieren is, zonen van in vloedrijke, bemiddelde personen, zonder grondige voorbereiding en die I. M. T. 1908. 54

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 189