811 Engeland. Vlootbasis in den Stillen Oceaan. Haar de „United Service Gazette" mededeelt zal binnen korten tijd een steunpunt voor de Engelscbe vloot in den Stillen Oceaan worden ingericht en wel te Esquimault, een Canadeesche haven. Eigenlijk is dit niet een geheel nieuw in te richten basis, want deze haven heeft reeds vroeger tot aan de jongste groote concentratie der Engelsche vloot sa men met de haven van Halifax tot steunpunt gediend van ppne Engel sche Stille Oceaan-vloot en is destijds naar het heet alleen uit economi sche overwegingen prijs gegeven, onder voorbehoud echter dat, mochten de belangen der Engelsche vloot zulks vorderen, zij ten allen tijde door de Engelsche Admiraliteit wederom in beslag genomen kan worden. Schijnbaar is zulks thans het geval. Het eskader dat in Esquimault zijn vaste operatiebasis zal hebben, wordt samengesteld uit het tegen woordige vierde kruiseieskauer benevens 6 kruisers der „Counti" klasse en is in Mei j.l. reeds naar zijne nieuwe bestemming vertrokken. (N. M. B. No 19.) Engeland. Officiersbewapening:. Sedert den Boerenoorlog waren de Engelsche infanterieofïicieren be wapend met eene karabijn. Thans heeft het legerbestuur bepaald, dat de oorlogsbewapening, ook van de onbereden subalterne officieren zal bestaan uit sabel en repeteerpi stool. Alle in het bezit van oflicieren zijnde karabijnen worden in de oorlogsmagazijnen ingeleverd. (N. M. B. No 19.) Jlusland. De Opleiding; der Compag;nies-Commandanten. Bij besluit van het Russische Ministerie van Oorlog van 2 Februari van dit jaar is iets nieuws van aanbelang vooreerst bij wijze van proef voor de twee militaire districten Moskou en Wilna ingesteld. De voor bevordering tot compagnies-commandant hoogstaande kapiteins-titulair, die in Rusland nog tot de subalterne officieren behooren, hebben een, hoofdzakelijk de schietopleiding en vuurleiding betreffenden cursus te volgen. De behoefte aan een dieper gaande opleiding voor dezen rang was reeds lang voelbaar. Terwijl in de West-Europeesche legers eene bij zondere opleiding in het zoo gewichtige schieten voorde subalterne officieren meestentijds plaats heeft bij speciale schietscholen, is een dergelijke maat regel in het Russische leger, dat slechts over één schietschool beschikt, door de groote uitgestrektheid van het rijk en de groote massa der daarvoor in aanmerking komende officieren, zoo goed als uitgesloten. De Russische officiers-schietschool zal daarom ook in de toekomst haren

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 191