872 afmarcheeren. Deze bataljons kwamen uit den O. boschrand nabij St. Hubert, toen de Fransche aanval de grootste kracht had. Generaal von Barnekow, die aan het hoofd was, liet een energieken aanval doen op de Fransche liniën, die alleen ten Z. van St. Hubert geageerd hadden en kon, nadat de Franschen keert gemaakt hadden, bij de vervolging tot dicht bij Point de Jour doordringen. Op 3 a 400 M. afstand daarvan moesten de Duitschers evenwel door het hevige vuur, dat op hen werd afgegeven, de beweging staken. Het 9de regiment Huzaren had de 32e brigade gevolgd, of schoon daartoe door von Goeben geen order was gegeven 1). In colonne met drieën had het op den straatweg in het Mance- dal achter de Infanterie halt gehouden. Ofschoon de aanval der Franschen reeds door von Barnekow en het Duitsche artillerie-vuur teruggewezen was, bleven toch nog de vijandelijke projectielen in zoo groote mate op den straat weg inslaan, dat de Reg. Ct. het geraden vond, te doen afzitten, waartoe hij het bevel gaf. Op dit oogenblik bereikten de reser visten van het regiment, op paarden, die niet voldoende inge reden en niet aan het vuur gewend waren, hun troependeel en werden door den Reg. Ct. tot een 5e escadron aan den staart van het regiment vereenigd. Toen kort daarop de offensieve beweging van von Barnekow tot stilstand kwam, de Reg. Ct. de eigen infanterie zag terugkeer en en het vijandelijk vuur in hevigheid toenam, liet hij de ruiters weer opzitten en wilde, teneinde ruimte te maken, zijn regiment een weinig doen teruggaan. De daartoe gegeven signalen „Keert" en „Front" werden door het nieuwe 5e escadron ver keerd begrepenhet begon de teruggaande beweging in draf, de paarden, angstig door leven in het bosch, sloegen in galop en gingen, het halve 4e escadron meeslepend, in W. richting door. Tot grooten schrik en tot verbazing van hoofdkwartier en troepen ten W. van het Mance-ravijn, kwam plotseling uit den boschrand een verwarde troep ruiters met razende snelheid te voorschijn, reed door infanterie-afdeelingen, die zich op den straatweg aan het verzamelen waren en joeg langs een colonne 1) Het is niet uitgemaakt, of het bevel daartoe dan door von Barnekow of door den Beg. Ct. gegeven is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 224