908 gerust en doorgemarcheerd naar de 9 K.M. verder gelegen Zandzee. Hier werd gedurende 3 kwartier Eskadronschool beoefend en toen doorgemarcheerd naar de 6700 voet hoog gelegen dessa Ngadisari. Stalling aldaar onvoldoende, in aanmerking genomen de vrij groote koude (47 gr. Fahrenheit). Fourages goed. Toe stand paarden bij aankomst en bij vertrek goed. 27 Juni. Uitgerukt om 7 uur naar de Zandzee, (afstand van Ngadisari tot daar 3 K.M.) Eskadronschool te paard beoefend tot uur. Daarna een uur gerust en enkele manschappen toegestaan den vulkaan Bromo te bezich tigen Vervolgens opgezeten en een frontmarsch van 4 paal gedaan tot aan den pas Ngadas. Het zacht golvende terrein, dat echter niet geheel vrij was van hindernissen, met zijn met dungezaaid gras bedekten bodem leverde het mooiste oefeningsterrein op, dat cavalerie zich denken kan. De frontmarsch werd door mijn eskadron in rustigen langen galop gehouden. Hoewel daarna bijna 800 voet gestegen werd, was de adem van de paarden, die bij de toen gehouden korte rust gecontroleerd werd, in doorslag zeer rustig en over het geheel voldoende te noemen. Daarna werd doorgemarcheerd naar Pcedjan- Koe&oemo. De exercitie in de Zandzee daargelatenwerd dien dag door liet exkadron 54 K.M. afgelegd. Toestand paarden bij aankomst goed. Stalling en fourages goed. Bij vertrek den volgenden morgen bleek het paard 676 licht bevangen, kon echter aan de hand mede naar Malang. 28 Vertrek om 7 uur. Aankomst te Malang om 12 uur. Afstand 34 K.M. De paarden en manschappen onder dak gebracht, gedeeltelijk op de tribune, gedeeltelijk in de stallen van de Malangsche renvereeniging. Toe stand der paarden goed. Twee paarden waren ge schaafd. Het paard 676 teruggezonden naar Soerabaja, waar het binnen de week herstelde. 29 Inspectie over het Eska Iron door den Eskadronscomdt. 30 Wandelrijden met handpaarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 260