909 1 Juli. Gecombineerde oefening met Infanterie. Het gebruik van Cavalerie tegen den I. V. Uitgerukt om 6 uur Thuis om 11 uur. 2 Donderdagsche dienst. 3 Exercitie te paard in bouwland. 4 Velddienstoefening. Het marcheeren van een ophelde ringsdetachement. 5 Zondagsche dienst. 6 Tactisch exerceeren. 7 Gecombineerde oefening met Inf. De Cav. aan de eene zijde gebruikt tot verkenning, en daarna als beveiliging der vleugels van een verdedigende stelling aan de andere zijde als ophelderingsdetachement met Infanterie als steun achter zich. 8 Wandelrijden. 9 Donderdagsche dienst. 10 Velddienstoefening. Het verkennen van een gemar keerde stelling. 11 Gecombineerde oefening met Infanterie. Het gebruik van cavalerie bij een verdedigende stelling. 12 Zondagsche dienst. Een paard, dat door den val in een ravijn zich ernstig bezeerd had per spoor terug gezonden (No. 835). 13 Afmarsch naar Soerabaja. Toestand der paarden voor den afmarsch goed. Aankomst te Pandahan om 1 uur. Vertrek uit Malang 6| uur. Halverwege een uur rust. Stalling en fourages goed. Weder droog en warm. Afstand 40 K.M. 14 Afmarsch om 7 uur. Aankomst te Sidoardjo om 11 uur. Halverwege 3 kwartier rust. Weder zeer druk kend, stalling en fourages goed. (Afstand 24 K.M.). 15 Afmarsch om 1\ uur. Aankomst te Soerabaja om 11 uur. Weder als op 14den. (Afstand 24 K.M.). Opmerkingen. Bij de den 16en gehouden inspectie bleek de voedingstoestand der paarden uitstekend te zijn. Volgens verklaring van den paardenarts was deze zelfs beter dan bij vertrek uit het garnizoen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 261