918 Misschien wel uit hoofde van dat vooroordeel of om vroegere teleurstellingen is het te verklaren, dat ons nog zoo weinig actueels bereikte. Men raadplege toch eens onze mededeelingen ook die van no. 8, waarin aan behandeling van vraagstukken van den dag de voorrang wordt toegekend boven alle andere stof. Het is uiterst gemakkelijk te zeggen: „Ze moesten dit ver anderen" of „waarom staat er nu van dat niets in," doch daar heeft de Redactie niets aan, die is alleen gediend met„Ik zal daarover eens wat in mekaar zetten en het inzenden." We krijgen stof genoeg, maar te weinig korte pittige stukken over onze belangen. Misschien dat de opwekking door den mede werker van de N. Soerabaia Courant tot de jongeren gericht, wat zal opleveren. Bijlage van HET INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT in de Pers. Van een ten Doode opgeschreven Tijdschrift. Wanneer het waar was, dat de inhoud van een vaktijdschrift een maatstaf vormde voor het intellect van den kring, wier orgaan het heet te zijn, dan zou het er zeker met geen categorie van personen bedroe- vender uitzien dan met die der officieren. Dezen toch bezitten in het Indisch Militair Tijdschrift een periodiek, dat thans z'n 39e levensjaar is ingetreden. Een respectabele leeftijd voor een indisch maandblad. Doch misschien juist door dien leeftijd verouderd, niet geschikt zich aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden en daardoor vervelend, buiten beschrijving. Jaren achtereen sleepte het Indisch Militair Tijdschrift een armzalig bestaan voort, telkens dreigde het te overlijden, werd een oproep gedaan om steun, zou het nog maar één keertje geprobeerd worden. In 1908 nam kapitein Kooy de redactie in handen en poogde, met inzet van al zijn krachten, het blad een verjongingskuur te doen ondergaan. Helaas, om hierin te kunnen slagen moet men zelf inderdaad jong zijn, ik bedoel natuurlijk niet jong in jaren, doch jong in gedachten, jong in opvattingen, moet men niet vastzitten aan vooroordeelen, aan militaire dogma's, doch moet men een open oog hebben voor het ver gankelijke, zelfs in een versteend, verhard lichaam als het militaire,

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 270