Manoeuvres in Midden-Java op 20 en 2 J Jull. Eene Kritische Beschouwing;. Met het motto „la critique est aisée mais l'art est difficile" voor oogen, stellen wij ons voor in onderstaande regelen in het kort aan te geven hoe de manoeuvres in Midden-Java op 20 en 21 Juli zijn verloopen en daaraan vast te knoopen eene kritische beschouwing. Nadat de troepen der Noordpartij te Oengaran en Babadan 2 paal ten Z. van Oengaran) en die der Zuidpartij te Willem I op den 18en Juli waren samengetrokken, en ver volgens den 19en Juli een rustdag hadden gehouden, werden door den Leider de volgende opdrachten gegeven. Algemeen Denkbeeld. Kaart van Salatiga en yJmbavdtoa en omstreken. Schaal 1 50 000. Eene Noordpartij is te Semarang geland ter verovering van Midden- Java. Eene Zuidpartij heeft hare strijdkrachten bij Magelang samen getrokken. Te Semarang krijgt de Commandant der Noordpartij het zekere bericht, dat de van Salatiga over Grabag naar Magelang voerende wegen en de kloof tusschen Banjoe Biroe en Pager Goenoeng zoodanig zijn afgesloten, dat het gebruik maken dier wegen slechts zou kunnen geschieden ten koste van zeer zware verliezen. Onderstelling Noordpartij. De commandant der Noordpartij besluit met eene kleine macht te doen demonstreeren tegenover de afsluitingen der wegen van Salatiga over Grabag naar Magelang en met de hoofdmacht den weg Semarang Oengaran Ambarawa Magelang te volgen. Voor dezen opmarsch wenscht hij zich het bezit te verzekeren van het acces bij Pingit. Te dien einde krijgt de kapiteinhet ondervolgend bevel

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 278