929 Onder de „sterkte" der troepen treffen wij aan een „Genees kundige sectie", bedoeld wordt natuurlijk „Verbandsectie" (Zie 56 in verband met 54 L. B. V.) x) Naar aanleiding van vorenstaande opdrachten werden de vol gende bevelen gegeven: Noordpartij. Troepenindeeling. 1. Vooruitgeschoven Cav. Commt Cav. 3 pelotons lie Esk. min Cav. spitsen 1 Commt. en 4 ruiters voor Inf. VII. 1 Commt. en 4 ruiters voor hoofdcolonneen 2 ordonnansen colonne Ct. 2. Voorhoede. Commt Inf. 1 en 2 VIII. Oengarau 19-7-'08. Marschbevel voor 20-7-'08. 1. De vijand heeft Magelang bezet, de van Salatiga over Grabag voe rende wegen naar Magelang en de Kloof tusschen Banjoe Biroe en Pager Goenoeng zijn sterk bezet. Tegenover deze afsluitingen wordt met kleine afdeelingen gedemon streerd. 2. Het detachement zal Pingit be zetten en de te ontmoeten vijan delijke afdeelingen met kracht terugdrijven. 3. De vooruitgeschoven Cav. mar cheert om 4 uur v.m. af en ver kent in de strook 1500 M. oost en west van den marschlijn. 4. De colonne marcheert langs den weg Oengaran Bergas Pon- tja Basa Gembijong Amba- rawa en verder grooten weg. 5. De troepen in bivak te Oengaran staan te 4 uur v. m. gereed op den grooten weg. Die te Pasar Baba- dan te 4.45 v. m. 1) Aan deze opmerkingen wenscht de Redactie nog een toe te voegen en wel naar aanleid ng van de laatste alinea van de orders voor de Zuidpartij, waar staat: „Na dezen manoeuvredag zullen de troepen het bivak betrekken in de kampoengs Djamboe en Karang Kepoek". Dit behoort niet in tegenwoordige manoeuvrebovelen. Dat kan de Commandant in werkelijkheid ook niet bepalen, want het intiatief is aan den aanvaller. Beide kampoengs liggen op den terugtoehtsweg van Bawen (etelling) naar Magelang en door dit nacht kwartier te bepalen wordt al van huis uit de manoeuvre in een zekere richting gedron gen. Op die wijze wordt het werk der Intendance en kwartiermakers geen beeld der werkelijkheid. 3. Hoofdmacht Inf. 1 I A. 2 batt. bg. Inf. 2. 3. 4 I. Verbandsectiën. 4. Achterhoede. Inf. 4 1 V. tevens marschorde

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 281