930 Dictie J) aan alle korps- en detache- ments- commandanten 6. De 2 compagnieën YII volgen den hoofdweg naar Ambarawa en sluiten bij de hoofdcolonne te Am barawa aan. Zij treden op als linkerflankdekking. 7. Zoodra de vooruitgeschoven cav. vooruit is, rukken de marschvoor- posten in. 8. De treinen marcheeren onderdek king van Inf. IV om 6 uur v. m af. 9. Ik marcheer aan het hoofd der colonne. De det. commt. Detachement Zuidpartij. No. 1 Troepenindeeling. 1. Vooruitgeschoven Cavalerie Commt 2 pelotons (min cav. spits en 4 ordonnansen). 2. Voorhoede. Commt Cavalerie spits (x). R. H. 2e Bat. Inf. Willem I 19 Juli 1908. Marsehbevel voor 20 Juli 1908. 500 M. Staf en 4 ordonnansen. 3. Hoofdmacht (tevens marschorde). L. H. 2e Bat. Inf. 2e Bergbatterij (i). 6e Bat. Inf. Geneesk. sectie. 1. Een Noordpartij is te Semarang geland, ter verovering van Midden- Java. 2. Taak der troepenmacht: met den vijand voeling zoeken, zijn opmarsch bemoeilijken en hem tevens zooveel mogelijk verliezen toebrengen. 3. De vooruitgeschoven cav. mar cheert ten 4.15 v. m. (spoortijd) van Ba wen af, verkent den grooten weg naar Oengaran, het terrein ten Oosten (lijn Gondang Legi, Klowoh, Djati Djadjar, Ngampon) en ten Westen (lijn Prampelan, Pontja Rasa, Kali Kembar, Kebon Omba). 4. De voorhoede marcheert over Ba- wen naar Oengaran. 1) Dictie beteekent o. a. voordracht. De detach, commd. bedoelt gedicteerd ol voor gezegd. Gebruikelijk is het goed verstaanbare mondeling of schriftelijk. Bed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 282