940 Noordpartij. Onderstelling en Opdracht. Ofschoon de Noordpartij gedurende het gevecht op den 20en Juli 1908 zware verliezen heeft geleden, is het haar toch gelukt de Zuidelijke troepen terug te drijven en Willem I te bezetten Hier ontvangt zij aanvulling van personeel en materieel, doch tevens de stellige opdracht van den bevelhebber der Noordelijke troepen den vijand zoo krachtig mogelijk te vervolgen tot voorbij den Pingit of wel hem van den Pingit af te snijden. In den vroegen morgen van den 21en Juli 1908 wordt bericht ont vangen, dat de vijandelijke troepen in Z. W. richting langs den grooten weg zijn teruggetrokken. Orders in verband met den Vredestoestand. De oorlogstoestand treedt den 21en Juli 1908 om 8 uur v.m. (spoortijd) in. Op dit uur staan de uiterste cav. patrouilles in de lijn kamp. Ban doeng kamp. Soember kamp. Podjok. Na afloop der manoeuvre betrekt het le Bat. inf. een bivak te Pring- soerat, het 7e Bat. inf te Orrabag en het 5e Bat. inf. te Willem I om den volgenden dag naar hunne garnizoenen terug te marcheeren. De cav. en art. keeren dezen zelfden dag naar hunne garnizoenen terug. Zuidpartij. Onderstelling en Opdracht. De Zuidpartij heeft zware verliezen geleden en moest voor overmacht wijken in de richting van Magelang; wordt echter van Willem I af niet verder vervolgd. Bij Wawar aangekomen, ontvangt zij aanvulling van personeel en materieel, doch tevens de stellige opdracht van den bevelhebber der Zui delijke troepen den vijand zoo lang mogelijk op te houden en zoo mogelijk hem terug te drijven. Orders in verband met den Vredestoestand. De oorlogstoestand treedt den 21en Juli 1908 om 8 uur v.m. (spoortijd) in. Op dit uur staan de uiterste cav. patrouilles in de lijn Tjandi Banjoe Koening Post Djamboe kamp. Brangkal. Naar de richting Magelang kunnen de zuidelijke troepen reeds om 6 uur v. m. afmarcheeren. Bij het einde der manoeuvre betrekt het 2e Bat. inf. een bivak te Grabag om den volgenden dag naar het garnizoen terug te keeren. Het 6e Bat. inf., de cav. en de art. marcheeren dezen zelfden dag naar hunne garnizoen terug. 1) Was te verwachten, zie orders in verband m/d vredestoestand Zuidparty bldz. 927. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 292