948 Nadat in den vroegen ochtend van den 21en Juli de com mandant van de Zuidpartij bij de stelling Karang anjar Wa- war G. Blarak aangekomen was werd onderstaand gevechts bevel uitgegeven. Detachement Zuidpartij. No. 3. Voor de beoordeeling over de techniek der bevelen verwijzen wij naar hetgeen wij daaromtrent ten opzichte van de bevelen van den vorigen dag neerschreven Waurnr 21-7 -'08 7.15 v.m. Gevechtsbevel voor heden: 1. De vijand heeft zijne vervolging te Willem I gestaakt, doch zet zijn opmarseh naar Midden Java voort. 2. Ons detachement zal den vijand zoo lang mogelijk ophouden en zoo mogelijk terugdrijven. Hiertoe zal een sectie art. stelling Demen op den Blarak. Een pel. van het 6e Bat. inf. wordt aangewezen als dekking. Het 6e Bat. houdt den vijand te Wawar op met comp. ten Oosten eu 1 cornp. ten Westen van den weg naar Magelang. Een sectie art. neemt stelling 300 M. ten Oosten van den weg (Wawar). Een comp. van het 2e Bat. inf. vormt de reserve en stelt zich op in den weg van Wawar naar Karanganjar. 3. De cav, verkont den grooten weg naar Willem I, het terrein ten N. (lijn Kebon Dalem Ngrawan Kajoe Apak Banjoe Koening Tjandi Karang Lo Doerin) en ten Zuiden (lijn Sirap Banjoe Biroe) er van. Berichten worden te Wawar ingewacht. Twee compagnieën van het 2e Bat. inf. zullen aanvankelijk den weg volgen over Wawar Djenganti Kebon Dalem en den vijand terugdrijven. Een comp. van het 2e Bat. inf. doet hetzelfde op de rechterflank en volgt aanvankelijk den weg Wawar Kali Malang. 4. De troepen te Wawar en op den Blarak graven zich in. Seinbrigades worden opgesteld te Wawar en op den Blarak. Trein opgesteld te Djambejan. Hoofdverbandplaats noordrand kg. Wedana. 5. Ik bevind mij bij de eerste W. van Wawar Oost. De det. commt. 1; Mogen wjj even wijzen op: „zoo lang mogelijk ophouden en zoo mogelijk terug drijven". Behalve de „deugdelijkheid" van zoo'n bevel, door schrijver reeds besproken, treffen we hier weer eene groepje „mogelijkheden" dat weinig zekerheid van wil verraadt. In oorlogstijd komt het er op aan duidelijk en precies 1e zeggen wat verlaugd wordt, en

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 295