947 Met de vereeniging van hulp- en hoofdverbandplaats kunnen wij ons vereenigen; de opstellingen echter hadden wij gekozen respectievelijk in de nabijheid van den driesprong te Bawen en in het landhuis in kamp. Banaran. Had men daar ook den bagagetrein opgesteld, dan had de dekking van dien trein tevens de verbandplaats kunnen beveiligen. Gaan wij thans het verloop van het gevecht na. Zoowel de Noord- als Zuidpartij had het gros der cav. op den hoofdweg vooruitgeschoven. Bij de brug over de kali Ketegan gekomen, moest die der Noordpartij terugwijken tot in Djamboe voor afgezeten ruiters achter die brug. Zij zond daarop een peloton naar de N. en N. Oostelijke hellingen van den G. Blarak en meldde aan den partijcommandant dat inf., en als er goed gezien was, ook art. den boogterug bij Wawar Oost bezet hadden. Nadat de cav. der Zuidpartij gemeld had dat er slechts twee compagnieën inf. op den hoofdweg marcheerden, trok zij met haar gros op Wawar Oost terug, op den hoofdweg een patrouille achterlatende en begaf zich daarna naar den Noordelijken voet van den G. Blarak. De Noordpartij uit Kali Winong deboucheerende werd tegen 11 uur v. m. plotseling onder vuur genomen van uit Plasa. Nadat naar de rechterflank een comp. als flankdekking ge zonden was, werd in breed front naar Kebon Dalem opgerukt, doch al spoedig doken op verschillende plaatsen kleine afdee- lingen inf. op, zoodat de voorste afdeelingen zoowel in front als op de flanken geharceleerd werden, terwijl daarna de hoofdmacht plotseling van uit enkele punten op haar linkerflank onder vuur werd genomen. De cav. te Ngrawan kwam melden dat zij nergens door kon en verplicht was meer westelijk om te trekken. Een deel der harceleerende afdeelingen had ten Z. W. van Plasa een kerkhof bezet en belette het verder oprukken naar het Zuiden. De art. der Noordpartij opende daarop haar vuur, doch lokte daardoor tevens het vuur uit van de op den G. Blarak opgestelde art. Gelast werd het vuur op die art. over te brengen met beide batterijen. Het kerkhof werd intusschen verlaten. De Noord- partij rukte door naar Kebon Dalem doch werd met hevig vuur ontvangen van uit Peté, terwijl de harceleerende afdeelingen

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 299