963 verplegingsofficier en werden daarvoor steeds energieke en bekwame officieren bestemd, waarbij de troep goed voer. Yoldeed zoo'n officier niet, dan kon hij ten allen tijde vervangen worden. Nu echter moeten de troepencommandanten het stellen met de verplegingsofficieren, die hun toegewezen worden. Niettegenstaande een eigen cursus, zijn daar onder dikwij Is elementen, die zich voor dezen dienst niet eigenen den een ontbreekt energie, den ander de praktische blik, een derde is te kleingeestig, een vierde onvoldoende nauwgezet, enz. enz. De troepen- commandant kan in dit geval moeilijk voorzien. In het gunstigste geval kan hij naast den verplegingsofficier nog een troepenofficier met dien dienst belasten, maar dan is de organisatie van een bijzonder korps ver plegingsofficieren doelloos. Men vergete bovendien niet dat de verple gingsofficier altijd veel met geld te maken heeft, wat een man vereischt, wiens karaktervastheid reeds door de opvoeding als kind verzekerd is Wij zijn van meening dat de vroegere wijze van voorzien in de behoefte aan verplegingsofficieren voor de troepen doelmatiger was. BI. f. Kriegsverw. 1908 5. OostenrijJc-Hongcirije. Raad van Eer. Het bericht, dat de „Voorschiften voor eerezaken voor officieren en cadetten" thans gereed zijn, is in het geheele leger met onverdeeld ge noegen vernomen. Het tegenwoordige voorschrift voor eerozaken dateert van k9t jaar 1884 en bij de toepassing zijn reeds lang de gebreken en onvolledigbei l ervan aan het licht gekomen, welke door talrijke aanvul lingsartikelen niet voldoende kon worden hersteld Het doel en de werk kring van de Raden van Eer bestond tot nu toe daarin, de eer van den officiersstand in zijn geheel zoowel als de eer van den enkelen officier in het bijzonder hoog te houdendaardoor behoorden tot haar ressort handelingen en verzuimen, die hoewel vallende buiten eene ge rechtelijke vervolging, toch de hoedanigheden van het individu met be trekking tot de gemeenschappelijke eer onderzochten. Bij het nieuw uitgegeven voorschrift kan behalve deze aangelegenheden ook nog de regeling van eerezaken tusschen officieren onderling worden voorgebracht, hetgeen er in het bijzonder toe zal leiden het aantal duels in het leger te beperken. (Neue Mil Blatter No 21.) Rusland. Tegenstrijdige Bevelen. In zake de opvolging van tegenstrijdige bevelen besliste de krijgsraad het volgende: 1. Yan twee bevelen gaat dat van den onmiddellijken meerdere boven dat van den niet onmiddellijken meerdere, en zulks ongeacht den datum van het bevel. 2/3. Het bevel van den hoogeren (niet) onmiddellijken meerdere gaat voor dat van den lageren (niet) onmiddellijken meerdere. Streffl. Mil. Zeits 1908 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 315