1080 Gaan wij eerst de techniek der bevelen eens na, dan hebben wij daaromtrent op te merken dat bij de Noordpartij C. 2" en „Cav. C. 2" hadden moeten luiden „C. 2" en „C. 2", terwijl in verband met de punten 7 en 8 onder Hoofdmacht (tevens marschorde)" hadden kunnen vervallen de woorden „Detachementscommt. en 2 ordonnansen" met den afstand van 20 M. daaronder, en verder „Inft. (J 1) V Dekking Trein". In punt 3 lezen wij: „Punt 700 (G. Sindong) zal worden vastgehouden totdat de voorhoede daar is aangekomen"; bedoeld wordt natuurlijk „totdat de voorhoede ter hoogte daar van is gekomen". Uit punt 7 blijkt dat de bagage- en alge- meene trein vereenigd op 2 paal van de achterhoede de colonne volgen, voor laatstgenoemde is die afstand te klein en had wel verdubbeld mogen worden. Beter is het in een bevel bagage- en algemeenen trein afzonderlijk te noemen. In het bevel van de Zuidpartij hadden onder „troepenindeeling" de woorden „2 pelotons le eskadron" vervangen kunnen worden door: „C. 1". In punt 4 hadden de woorden „en hem zooveel mogelijk verliezen toe te brengen" wel achterwege kunnen blijveD, daar dit van zelf spreekt. Zooals gewoonlijk rust bij een frontmarsch de moeilijkste taak op de commandanten der Cav. en der voorhoede en daarom was het hier zeer gewenscht, dat aan hen niet alleen het algemeene bevel werd uitgereikt, maar ook de wijze waarop de beveiliging zal geschieden, behoorlijk met hen besproken werd. Wij kunnen onzen jongeren kameraden dan ook een studie in dien zin ten zeerste aanbevelen opdat zij, eenmaal hoogere troepenaanvoerders zijnde, door hunne superieure kennis een overwicht en een overredingskracht hebben op al hunne ondergeschikten, van welk wapen ook. Slaan wij, alvorens de verrichtingen der Noordpartij te bespre ken, eerst eens een blik op de kaart. Ongeveer evenwijdig aan en op 1500 M. ten O. van den weg Toentang Salatiga loopt *7. De treinen marcheeren om 6 uur Schriftelijk aan alle troepencomman- 45 min v.m. af naar Tengaran en wachten danten. daar op nadere bevelen. 8. Ik marcheer aan den staart dei- colonne. De Detachementscommandant.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 386