1031 de heuvelrug G. Rong G. Sindon G. Pajoeng G. Boender, terwijl de W.-rand van de aan de Rawah Pening grenzende kampongs in het N. op 500 M. en in het Zuiden op 2500 M. van den grooten weg verwijderd zijn. De voornoemde heuvelrug domineert den hoofdweg met 200 M. Daar echter de groote weg bijna overal aan beide zijden grenst aan kampongs, kan tegen harceleerende afdeelingen de hoofdmacht voor het grootste gedeelte gedekt marcheeren. De gevaarlijkste gedeelten voor haar zijn de open strooken gelegen tusschen de kampongs Pa ragoeman en Godang, Godang en Retja en bij Karang Widara. Tegenover laatstgenoemden kampong ligt het voor haar ge vaarlijke kampongcomplex Karang Glega Kali Panggang. Waar men, zooals uit den „Bijzondere toestand" bij de Noord partij blijkt, den vorigen dag veel hinder gehad had van kleine voor de hoofdmacht des vijands optredende afdeelingen', daar was het vrij zeker aan te nemen, dat den volgenden dag de Zuidpartij wederom dergelijke harceleerende afdeelingen zou vooruitschuiven. Om deze afdeelingen zoo min mogelijk succes te gunnen, zouden wij als voorhoedecommandant de volgende maatregelen genomen hebben. Het peloton voorhoede-cavalerie marcheert voor de helft langs den hoofdweg, voor de andere helft langs den oostelijken voet van meergenoemden heuvelrug G. Rong G. Boender. Deze zendt patrouilles naar den G. Rong en G. Sindon, welke patrouilles hunne bevindingen, ook de afwezigheid van vijandelijke afdee lingen, rechtstreeks melden aan den voorhoedecommandant. De rest van die afdeeling beklimt den G. Pajoeng en volgt verder den rug tot aan Salatiga. De zeer zware ravijnen tus schen den G. Rong en G. Sindon en tusschen dezen en den G. Pajoeng maken het noodig, dat elk dezer bergen door een patrouille ongeveer tegelijkertijd beklommen moet worden, om de voorhoede niet te veel op te houden, die de gevaarlijke strooken niet kan passeeren voordat zij zekerheid heeft dat de westelijke helling der verschillende bergen niet door den vijand bezet is. Intusschen marcheert de voorhoede met een sterke cavale- riespits voor zich uit en een sectie als rechter-en een peloton

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 387