1032 als linkerflankdekking langs den grooten weg. De open stroo- ken worden niet door de voorhoede overgetrokken voordat de flankdekkingen den overkant bereikt hebben. De linkerflankdek king marcheert over Gading Lo Pahit Godang Tjerbonan en sluit te Karang Widara bij de voorhoede aan, terwijl de rechterflankdekking door de ten W. van den hoofdweg ge legen kampongs marcheert tot aan den Zuidrand van Kesanga, van daaruit in verband met een cav. patrouille, die daartoe over Moedangan en Kali Panggang marcheert, den N. rand van Karang Glega verkent en daarna over dien kampong en Kali Panggang zich te Blotongan bij de voorhoede weer aansluit. Bij Retja gekomen, stuurt de voorhoedecommandant een nieuwe linker- en te Moedangan eene nieuwe rechterflankdekking uit, die respectievelijk marcheeren over Bandjaran G. Pajoeng G. Boender Salatiga; en over Kali PanggangPoeloetan Si- noman en Salatiga; en aldaar bij de voorhoede aansluiten. Bij de controleurswoning worden wederom een nieuwe linker en rechterflankdekking uitgezonden, thans echter elk een sectie sterk, respectievelijk over Karang PeteNanggoelanKali Beneng en over Kali Tjatjing Karang Kepoeh Tegal Redja- In de lijn Tegal Redja Ngaglik Kali Bening gekomen, houden de veiligheidstroepen zoo noodig halt, totdat de cavalerie het voorgelegen hooge terrein voldoende verkend heeft. Bij de verrichtingen van de voorhoede hebben wij eenigzins lang stilgestaan om aan te geven hoe wij vermeenen te moeten handelen bij een frontmarsch, die door kleine afdeelingen des vijands bemoeilijkt wordt en waarbij wij tevens aangaven de wijze, waarop de veiligheidstroepen telkens afgelost konden worden. De twee compagnieën van de voorhoede kunnen na als flankdekking of bij tegenstand hun plicht gedaan te hebben, door vrij versche afdeelingen uit de hoofdmacht afgelost worden. In elk geval is het een groote fout, wat men herhaaldelijk bij manoeuvres ziet, dat de veiligheidsafdeelingen gedurende den geheelen dag niet afgelost worden. Wil men vlot vooruitko men, dan is herhaaldelijk aflossen van zijtroepen noodzakelijk. Ook is het goed de flankdekkingen ongeveer den weg aan te geven, dien zij moeten volgen. Keeren we thans weer terug tot de verrichtingen van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 388