1036 JSfadat de Zuidpartij Isep-Isep bereikt had, werd het volgende bevel uitgegeven. Zuidpartij Detachement Isep-Isep Isep-Isep 17 8'08 No. 3. 8 uur v.m. Detachementsbevel. 1. De vijand heeft in den nacht van 16 op 17 Augustus de vernielde brug over de Toentangrivier in den grooten weg Oengaran-Salatiga hersteld. Volgens betrouwbaar bericht zijn deze werkzaamheden om 7 uur v.m. be ëindigd. De voeling ging verloren. 2. Het detachement zal door een terreinbezetting nabij Isep-Isep den opmarsch des vijands beletten. 3. De te bezetten terreinstrook strekt zich uit van de kali Ngaglik (Noord rand kg. Tetep, h.p. 700) tot den O.-rand van kg. Tingkir. 4. Art. Va batt. komt in stelling Z.O. van kg. Isep-Isep, hooge terrein oostelijk van den grooten weg. Zij draagt zorg voor geschutsdekking en houdt zich gereed tot het onder vuur nemen van de toegangswegen. Art. Va batt. blijft voorloopig bij de reserve op den grooten weg nabij kg. Djebongan. 5. Verdeeling in 3 vakken. a. Van Kali Ngaglik tot O.-rand kg. Isep-Isep; b. Van O.-rand kg. Isep-Isep tot en met wegenknooppunt ten W. van de Inl. begraafplaatsen; c. Van laatstgenoemd punt tot O.-rand kg. Tingkir. Vak a Wordt bezet door lVa comp. Inf. V2 1 VIII op de hoogte W. van kg. Gandoe tot bewaking weg naar kg. Pendem. 2 VII N.-rand van de kgs. Gandoe en Isep-Isep. Vakken b en c worden bezet door 1V2 comp. Inf. Vs 1 VIII op de hoogte 75 M. ten O. van grooten weg (nabij Art. stelling). 1 II op den hoogterand ten W. van het wegenknooppunt met 1 sectie aan den N. O. toegangsweg tot kg. Tingkir en 1 sectie aan den N. toegangsweg tot kg. Karadenan (deze weg staat niet op de kaart). Het terrein zal zooveel mogelijk worden versterkt en voorloopig door posten worden waargenomen. 6. De 2e, 3e en 4e comp. II vormen de hoofdreserve. 2 II rukt op naar kg. Djebongan; beide laatstgenoemde compagnieën naar den Z. O. rand van kg. Tingkir. 7. Cavalerie. Het le pel. Ie Esk. dekt van uit kg. Tingkir de rechterflank door verkenning in de richting Oedjoeng-Oedjoeng Kali Londahet 2e pel. le Esk. de linkerflank door verkenning tegen Randoe Ares en waar neming van den weg Getassan-Salatiga. 8. Hoofdverbandplaats te kg. Bener. 9. De trein marcheert door naar Tengaran en wacht op nadere bevelen. 10. Berichten worden door mij ingewacht bij de art. stelling ten O. van den grooten weg. Mondeling aan de troepencom- De Detachementscommdt. mandanten, schriftelijk aan den Cav. commandant.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 392