1037 Nadat dit bevel was bekend gemaakt ging de partijcomman dant den linkervleugel der stelling verkennen en werd de bij de reserve ingedeelde 1/2 batt. Art. in stelling gebracht bij den N. rand van kg. Tetep en als dekking een sectie Inf. van 2 II aangewezen. Vervolgens werden de artilleriestellingen door seinposten verbonden. Slaan we een blik op de kaart, dan zien wij dat de rechter vleugel der stelling aangeleund is aan 700 M. breede sa- wahvlakten en bovendien het omliggende terrein domineert; tegenover het front liggen op 300 a 500 M. de voor den ver dediger gevaarlijke kampongs Djoerang Goenting, Ngemplak en Pendem, welk kampongs door ravijntjes gemakkelijk gedekt bereikt kunnen worden door den aanvallerop den linkervleugel kan eene omtrekking over Randoe Ares en Promasan den ver dediger tot den terugtocht noodzaken, doch de van Zuid naar Noord loopende diep ingesneden ravijnen maken het oprukken van West naar Oost voor den aanvaller bezwaarlijk en geven den verdediger gelegenheid zijn tegenstander bij de omtrekking aanzienlijk op te houden, waardoor zijn hoofdmacht tijd gegeven wordt tot een ordelijken terugtocht. Bij het bezetten van de stelling Tingkir Isep Isep Tetep had dan ook o. i. de meeste aandacht gewijd moeten worden aan het front en aan den linkervleugel en dus de algemeene reserve achter de linkerhelft van de stelling geplaatst moeten worden, bijv. te Pasar Djebongan en niet zooals geschied is twee compagnieën in den Z. O. hoek van Tingkir dus juist bij den minst bedreigden vleugel en een compagnie in den N. rand van Djebongan (daar stond deze in de werke lijkheid). Verder hadden wij de stelling in twee vakken verdeeld, het oostelijke zich uitstrekkende van O. rand kg. Tingkir tot aan de hoogte 300 M. ten O. van O. rand kg. Isep-Isep, het wes telijke van en met die hoogte tot aan den W.-rand van kg- Tetep. Eerstgenoemd vak te verdedigen door één comp. Inf., het laatstgenoemde door twee compagnieën. Door het zich bevinden van rijen hooge boomen aan weers zijden van den hoofdweg is het uitzicht niet zoo mooi als de I. M. T. 1908. 67

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 393