1040 Wat werd op het ontvangen van dit laatste hoogst belangrijke bericht door den Commandant der Zuidpartij bevolenNiets! Was een dergelijk kalm afwachten gemotiveerd? Al had de commandant der Zuidpartij, zoools wij vernamen, gemeend dat de splitsing der vijandelijke colonne nog niet met zich bracht een omtrekking van den linkervleugel, doordat het nog mogelijk was, dat de colonne, mareheerende over Karang Glega en Seraten, daarna naar het Oosten kon afslaan, toch ver- meenen wij, dat op eene vereeniging der gesplitste colonnes niet gerekend had moeten worden, wel op een verder met elkaar in verband oprukken. In elk geval was een oprukken naar den rechtervleugel uit gesloten en al had de vijand alleen in front aangevallen, dan was het zenden der reserve naar Tetep niet alleen goed, maar zeer aan te bevelen geweest. Slechts één comp. reserve hadden wij bij Pasar Djagalan willen laten, totdat de aanval zich tee- kende. Eerst toen tegen half een het bericht kwam dat de linker vleugel bij Tetep, sterk één sectie Art. onder dekking van slechts één sectie Inf., van uit het Z. W. werd aangevallen, werd de comp. reserve van Djebongan gezonden naar den lin kervleugel, terwijl één comp. van den Z. O. hoek van Tingkir overging naar Djebongan. Een kwartier later kwam het bericht, dat de vijand door de reserve teruggedreven en dat diens sterkte aldaar 1 comp. was. Om 1 uur n. m. keerde de harceleercompagnie, aan wie zooals wij zagen, opgedragen was niet meer te harceleeren, te Isep- Isep terug. Zij werd ter vervanging van de reserve-compagnie te Tingkir, die naar den linkervleugel oprukte, naar den Z. O. rand van dien kampong gezonden. Waarom die compagnie niet bij Pasar Djagalan op adem laten komenhet was toch voldoen de, dat bijv. een sterke inf. patrouille zich in den Z. O. hoek van Tingkir bevond Om 1.30 n. m. kwam vijandelijke art. in stelling te Randoe- Ares en bleek het dat de vijand daar ongeveer een bataljon lnf. sterk was. Intusschen was van af 12 uur door den vijand het vuur geopend uit de voor het front liggende kampongs en was een batterij

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 396