1045 Noordpartij. Detachement te Salatiga. No. 2. Marschbevel voor den Salatiga 17 Augustus 1908 8 uur n. m. 18en Augustus 1908. Zooals wij reeds vernamen wilde de commandant der Zuid partij zijn hoofdtegenstand bieden in de lijn Temon kali Gin- toengan Kali Gintoeng. Stonden de marschvoorposten daar nog niet, dan was het 't eenvoudigst geweest ze naar die lijn te later opmarcheeren en in den ochtend de overige troepen na het afmarcheeren der Cav. en harceleerafdeelingen en na het verkennen van de stelling, langs den kortsten weg naar hunne plaatsen op te laten rukken. 1. Onze partij is bij het gevecht op heden meester van het terrein gebleven en heeft marschvoorposten uitgezet in de lijn Pajaman Tetep Djebongan. De vijand is in Z. richting uitgeweken en hare hoofdmacht heeft een bivak betrokken te Tengaran. 2. Het detachement zet zijn marseh over Bojolali naar Soerakarta voort. 3. De vooruitgeschoven Cav. verkent het terrein 2000 M. rechts en links van den marschweg. 4. De voorhoede beveiligt een strook van 1200 M. ter weerszijden van den marschweg. 5. De hoofdmacht staat om 472 uur v. m. met het hoofd bij de r van Kg. Mritjan tot den afmarseli gereed. *6. De marschvoorposten rukken in, wanneer de voorhoede Kg. Djebongan is doorgetrokken. Zij verzamelen zich aan den grooten weg bij Djebongan en sluiten later aan bij de hoofdmacht. *7. De trein marcheert om 5V2 uur v. m. af onder dekking van Inf. Va 1 V. 8. Ik bevind mij aan het hoofd der hoofdcolonne. De Detachementscommandant. Vooruitgeschoven Cav. V, C. 2 Comdt Voorhoede. Comdt Inf. 1, 2, I. Cav. lU C. 2 min twee ordonnansen. 600 M. v Hoofdmacht (tevens marscliorde). Det. Comdt. en 2 ordonnansen. 20 M. v Inf. 3 I. Art. 1, 2 I Berg. Inf. 4 I. Inf. 1, 2, 3, 4 VI. Geneesk. Sectie. 100 M. Achterhoede. Inf. (Vs 1) V. Dekking trein. Inf. (Va 1) V. Schriftelijk aan alle korps- en deta chementscommandanten. N. B. Zoolang het donker is marchee- ren de Art. en Cav. aan den staart van de colonne.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 401