1047 Dezelfde opmerkingen, die wij op het marschbevel voor den 17en Augustus hadden voor de Noordpartij, maken wij thans weer. Door ondervinding wijs geworden werd echter nu meer gebruikt gemaakt van zij troepen; hieraan was het te wijten, dat het oprukken veel vlotter ging. Had men's nachts een officierspatrouille van den vijand gehad, dan had waarschijnlijk met de wetenschap dat de vijand in de richting van Isep-Isep oprukte, ook met het oog op den korten afstand tot Tengaran, de commandant der Noordpartij zijn Cav. geheel als voorhoede- cavalerie gebruikt, en niet vooruitgeschoven. Dit had hij bij het aanbreken van den dag toch nog in het bevel kunnen wijzigen, daar hij toen reeds in contact was met den vijand en de Cav. nog aan den staart der colonne had. Yoor de Zuidpartij verwijzen wij ook naar hetgeen wij omtrent de bevelen voor den vorigen dag daarvan zeiden. Ook hier ware het beter de stelling in twee vakken te verdeelen, loopende bijv. van O.-rand Kali Gintoeng tot O.-rand Kali 2. Het detachement zal de terreinstrook bezetten Noordelijk van Kg. Kali Gandoe om den vijand verder voortrukken te beletten. 3. De te bezetten strook strekt zich uit van den W.-rand van Kg. Temon tot den 0-rand van Kg. Kali Gintoeng. 4. De Art. komt in stelling in liet begroeide gedeelte vóór de Kg. Kali Gintoengan. 5. Verdeeling in 3 vakken. a. Van W.-rand Temon tot W,-rand Kali Gintoengan. b. Van W.-rand Gintoengan tot 500 M. Oostelijk van den grooten weg. o. Van laatstgenoemd punt tot O.-rand Kg. Kali Gintoeng. De vakken a en b worden bezet door l'/2 comp. 3 II N. rand Kg. Temon. 1 i 4 II id. Kg. Kali Gintoengan. 4 4 II a cheval van den grooten weg. Vak c wordt bezet door l1 comp. 1 4 4 II nabij toegangsweg naar Kg. Tjabean. 1 4 4 II en 2 VII N.-rand Kg. Kali Gintoeng. Onderofficierspost op den weg Ledok Sari Kali Gandoe. Voorloopige waarneming voorterrein door posten. 6. Reserve: 3 VIII in Kg. Troeko, 1 VIII in Z rand Kg. Kali Gintoeng. 7. Ie Pel. Ie Esk. dekt R. flank en verkent in de richting Djoeboek Nganggroeng. 2e Pel. Ie Esk. dekt L. vleugel en verkent in de lijn Randoe AtjirNaba. 8. Iloofdverbandplaats te Tengaran. 9. De trein marcheert op naar Ampel en wacht op nadere bevelen. 10, Berichten worden door mij ingewacht nabij dc Art. stelling. Mondeling aan troepencommandanten De Detachementseonimandaiit. Schriftelijk aan Cav. Commt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 403