- 1048 - Gintoengan en het andere vak van af laatstgenoemden rand tot en met Djetis. Bij deze stelling is het o.i. echter gebiedend noodzakelijk de hoogte bij Dompjong op den R. vleugel te bezetten en de wegen Djagalan Djajan en Randoe Atjir Kendal, door bijv. een aldeeling te Kembang te plaatsen, die op beide wegen let, af te sluiten. Tevens zouden deze opstellingen kunnen dienen als opnamestellingen voor terugtrekkende Cav.- en har- celeerafdeelingen. De hoogte bij Dompjong, gelegen op 3 K.M. van den grooten weg levert verder een prachtige Artilleriestelling op en hadden wij die ook gekozen bij den Z. W. rand van dien kampong. Een tweede Art. stelling treft men aan ten Z. W. van Kg. Kali Gintoengan, ten W. van Kg. Boetoeh, gelegen op 2 a 3 K.M. van den hoofdweg. Met een plaatsing van de geheele Art. in de Inf. ti railleurlinie bij den N. rand van Kg. Kali Gintoengan kun nen wij ons niet vereenigen. Uit de kaart zien wij, dat het terrein voor het oostelijkste deel der stelling de meest gedekte nadering oplevert voor de Noordpartij. Yoor het door ons aangegeven Oostvak hadden wij bestemd IJ comp. Inf. met nog J comp. Inf. en 1 sectie bergart. bij Dompjong; verder het Westvak met Kembang voor 1 comp. Inf., terwijl wij 2 compagnieën bij den driesprong Klera in reserve hadden gehouden. Aan de vakcommandanten zouden wij overlaten, waar zij hunne afdeelingen in de aangegeven lijn wenschten te plaatsen. Voor verdere opmerkingen de Cav., den Trein en de Hoofd- verbandplaats betreffende, leze men hetgeen wij daaromtrent bij de bevelen voor den vorigen dag neerschreven. Seinposten hadden niet mogen mankeeren. Het verloop der oefening was als volgt. De commandant der Noordpartij, Dompjong met het oog op een daar opgestelde afdeeling vijandelijke Art. zeer gevaarlijk vindende voor den opmarsch zijner troepen, besloot zich van het bezit van deze hoogte te verzekeren en zond daarom om 5.15 v. m. Int. I van Djebongan over Baroekan, Tegal Waton, Nganggroeng naar Dompjong met opdracht die hoogte te nemen en daarna door te rukken naar Tengaran, of, indien de vijand

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 404