1050 moeten geven en bovendien een behoorlijken voorsprong van een vijftal K, M. Nu werkten voorhoede- en vooruitgeschoven Cav. vrijwel in dezelfde lijn en moesten natuurlijkerwijze wel ongeveer gelijktijdig hetzelfde melden. Gelukte het de Cav. niet genoemde hoogten te bezetten, wel, dan was er nog tijd genoeg om Inf. ter ondersteuning te zenden langs de verschillende gedekt in O.-richting voerende paden. Waren die hoogten sterk bezet, dan kon men tevens aannemen dat de vijand te dier hoogte in stelling lag, waarop de te zei:den ondersteuningen tevens moesten dienen tot omtrek king van 's vijands flanken. Tusschen 6 en 7 v.m. kwamen nu achtereenvolgens berichten binnen van het bezet zijn van Pamot, Bener en daarbij gelegen hoogtepunt 750. Van Klampejan naar Pamot werd daarop 1 pel. Inf. als rechterflankdekking gezonden en ter versterking van de compagnie bij Bener, die vooral op haar linkerflank be stookt werd, nog een compagnie. Had men onmiddellijk met zijtroepen gemarcheerd, links over Ngadi Pcerwa en h. p. 750 naar Bener en rechts van Djagalan over Pamot naar Naba W. dan was veel oponthoud achterwege gebleven. Om 7.20 v.m. kregen de twee door Bener, Wedi Lela en Le- dok Maron inarcheerende compagnieën, aan den Z.-rand van genoemden kg. gekomen, hevig vuur uit den N.-rand van Ledok Sari, terwijl tegelijkertijd de Z.-partij van uit Kg. Kali Gintoe- ngan de voorhoede der N.-partij bij de brug over de Kali- Kembang onder vuur nam. De voorhoede verdween daarop in het ten O. daaivan gelegen begroeide terrein. De Art. der N.-partij kwam onmiddellijk daarop in stelling ten W. van Kg. Bener. Deze stelling teekende zich zeer dui delijk af voor de Art. der Zuidpartij, welke zooals later bleek niet haar vuur op de voorhoede, maar op de hoofdmacht der Noordpartij afgegeven had. Daar de N.-partij echter twee bat terijen en de Z.-partij een batterij sterk was, besliste gedurende het art. duel de scheidsrechter, dat de art. der Z.-partij met verlies van drie stukken en een gedeelte harer dieren moest terugtrekken. Met een compagnie (voorhoede) op den grooten weg, die den vijand bezig moest houden, rukte intu'sschen de hoofdmacht

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 406