1056 Deze zouden toch eerst dan gedaan kunnen worden, wanneer over voldoende materieel en last not least personeel kan worden beschikt. Op wetenschappelijk gebied (bv. ter bestudeering der passaat winden in de hoogere luchtlagen), op hydrografisch gebied (op sporen van riffen e.d.) en niet het minst bij de exploratie van onbekende streken zou hier in onze koloniën de ballon, hetzij vrijzwevend, dan wel als kabelballon een ruim arbeidsveld vin den om nog niet eens te spreken van het groote nut, dat dat hulpmiddel zou opleveren in een eventueelen strijd met een buitenlandschen vijand. Gaarne zal de ondergeteekende, berichtgever der Vereeniging voor N. O. I. opgave ontvangen van hen die lid van de Veree niging voor Luchtvaart wenschen te worden. H. J. D. de Fkehery, Batavia, Sept. '08. Kapitein der Artillerie. Art. 7 van de statuten der N. V. L. luidt De Vereeniging bestaat uit Gewone Leden Buitengewone Leden Donateurs (Donatrices) Eereleden. Art. 1 van het Huishoudelijk Reglement bepaalt De gewone leden betalen een jaarlijksche contributie van 10 guldenzij, die een som van 120 gulden in eens betalen zijn gewoon lid voor het leven. De gewone leden mogen gebruik maken van het materieel der Vereeniging, op voorwaarden, welke in het Reglement voor de Opstijgingen nader zullen wor den vastgesteld. Art. 2 id. De buitengewone leden betalen een jaarlijksche contributie van 5 gulden. Het gebruik van het materieel kan hun onder meer beperkte nader bij het Reglement voor de Opstijgingen vast te stellen voorwaarden vergund worden. Art. 3 id. Zij, die donateur of donatrice wenschen te worden geven van hun voornemen om de Vereeniging te steunen schriftelijk kennis aan het Hoofdbestuur, met ver melding van het bedrag hunner schenking, die minstens 50 gulden per jaar of 200 gulden in eens zal moeten bedragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 412