1060 4e Oefening. Doel: Gevecht tegen machinegeweren. Ons bataljon is in gevecht met een vijand in de richting van Onze compagnie, reserve van dat bataljon op den linkervleugel (nabijregelt beweging en formatie in verband met het gevecht en het terrein. De compagnie krijgt vuur uit machinegeweren uit den rand van het bosch te Tactiek van het gevecht tegen machinegewerenontwikkeling met groote tusschen-ruimtenpatrouilles. Se Oefening. Doel: De aanval. Het bosch te. .is sterk bezet door vijandelijke infanterie. Onze compagnie is in bataljonsverband De aanval wordt doorgezet De sectiën zijn door elkaar. De oefening eindigt. De comnagnie wordt verdeeld in 4 sectiën, die gemengd blijven. Gesloten oefening (drill) en sectieschool gedurende eenige minuten. 6e Oefening. DoelGedekt bezetten van een boschrand. Vijandelijke cavalerie is verzameld te Onze compagnie, gedekt in het bosch, heeft order die cavalerie met vuur te overvallen. Gedekt en zonder leven den rand bezetten. 7e Oefening. Doel: Frontmarsch onder artillerievuur. De vijandelijke artillerie heeft stelling genomen iSïoord van Indirect vuur op de compagnie, daarna direct vuur. 8e Oefening. Indien er tijd voor is: Nagaan der stellingen die met vlaggen aan gegeven zijn. Schweiz Mil. BI. Als dit geen welbestede morgen is geweest, dan weten we er niets meer van. We vonden het een aardig en leerrijk voorbeeld en beter dan dat van den compagniescommandant, die om 6-J- uur uitgerukt, om d a. v zijn eerste groote rust hield, van plan om die vooral goed te beoefenen. Intusschen hopen we nog altijd op inzendingen van doelmatige oefen plannen uit den boezem van ons eigen leger. Bed. Enkele Opmerkingen naar aanleiding van het Schietvoorschrift. In No. 21 van het Orgaan der Indische Krijgskundige Yereeniging van dit jaar zegt de Voorzitter het ten zeerste te betreuren, dat zich nog geen der leden had aangemeld om in debat te treden over de voor dracht van den kapitein Lamberts over De opleiding volgens het nieuwe Schietvoorschrift".

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 416