1093 Huisonderwijs. „Een nieuw tijdschrift, dat in een leemte voorziet" zal menigeen in den te^enwoordigen tijd onbestaanbaar achten, want welk tijdschrift dat in onze dagen verschijnt is eigenlijk niet overtollig al beroept het zich op de kwaliteit van in „een leemte" te voorzien! Wij worden als 't ware bedolven onder de week- en maandbladen, gidsen enz:! Toch wordt er hier een gids aangekondigd die er werkelijk nog niet is en het is in de overtuiging dat er ook onder de H. H. officieren belangstelling zal gevonden worden voor het vraagstuk „hoe zullen wij onze kinderen zonder ze te veel bij de school ten achter te doen komen, zelf onderrichten als wij in de binnenlanden zijn dat wij hier de aandacht vestigen op het plan dat de Heer H. G. Clerkx ontvouwt ten behoeve der bewoners van afgelegen ondernemingen of buitenbezittingen. Dit plan is om bij genoegzaam aantal abonnés een weekblad in boek vorm uit te geven, waarin ouders die hun kinderen zelf onderwijzen een betrouwbaren gids zullen vinden. Daarin zullen allerlei onderwerpen van paedagogischeo aa rd besproken worden; verder zal de gang van het onderwijs zooals dat op de lagere school gegeven wordt, tot in bijzonderheden worden aangegeven en be sproken. Den Gids trouw volgende wordt men dus voor te vlug of te langzaam voortgaan behoed. Nog zal daarin worden aangegeven de wijze waarop het gemaakte werk moet worden beoordeeld terwij 1 het aan wen ken, betreffende de te gebruiken leermiddelen en andere zaken op het onderwijs betrekking hebbende niet zal ontbreken. In de rubriek „Correspondentie" zal gelegenheid bestaan tot het doen van vragen. Yoorloopig zal de Gids zich bepalen tot het eersteleerjaar. Ouders die over één of twee jaar een begin wenschen te maken met het onderwijs zullen goed doen zich hier nu vast op te abonneeren daar het eerste leerjaar voorloopig niet meer voor behandeling in aanmerking komt. De prijs zal niet hooger gesteld worden dan noodig is om den bloei van 't tijdschrift te waarborgen. De toezending heeft alleen plaats bij voor uitbetaling, waarover kwartaalsgewijze, middels postquitantie wordt be schikt. Ieder die zich dus wil abonneeren op de Gids bij het huisonderwijs in Nederlandsch Indiëwende zich daartoe tot den Heer H. G. Clerkx, Onderwijzer aan de Eur. school te Wlingi.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 449