1099 Is het geen struisvogelpolitiek als men niet voor zijne beginselen durft uit te komen, uit vrees in de toekomst daarvan de onaangename gevol gen te ondervinden Is hier de medicijnmeester aan het woord, die wel groote beginselen aan de wereld verkondigt, aanvalt niet alleen de zaak, maar de persoon ook, die de strijdvlag van den Militairen Gids omhoog steekt en diens moe dige leiders zijne voormannen noemt en intusschen zelf een schuilnaam bezigt. Neen, waarde Tommy Atkins, aan uwe beste wenschen heb ik niets en ik moet, tot mijn spijt een oogenblik persoonlijk worden, omdat ik h6t U die zich collega noemt, zwaar aanreken, dat U althans tegen over mij, niet flinkweg uw vizier hebt opgeslagen. Wij hebben nog traditiën, al hechten velen er niet meer aan en een ervan is, dat we steeds elkaar flink in de oogen durven zien. Dat had ik van U verwacht, omdat ik tot het laatst aan uwe goede bedoelingen heb willen gelooven. Ik ben daarin teleurgesteld. En indien gij zelf niet in het licht wilt treden, indien gij uwe prin cipes niet zoo hoog stelt, dat gij terwille daarvan de kans wilt loopen, later wellicht tegen een zoo bekrompen meerdere aan te loopen, als waarvoor gij mij houdt, welnu, dan ware het beter geweest uw woordenspel voor te houden; in duisternis wordt weinig goeds gewrocht Zoolang Tommy Atkins dus wat ridderlijkheid betreft, niet de voet stappen drukt van' zijn vriend, Overste Graafland en diens medewerkers Jhr. Ram en Thomson, mij allen ook goed en persoonlijk bekend en flinkuit zijn naam geeft aan de door hein voorgestane beginselen, zoolang zal ik mij verder onthouden van eenige gedachtenwisseling over al wat hij heeft durven beweren. Dan, maar ook dan alleen, wil ik gaarne de voorstelling, die ik mij gevormd heb van uwe speeifiek-militaire, zoowel als van uwe politiek- oeconomische beginselen, toetsen aan de mijne, voorzoover de behandeling daarvan van eenig algemeen belang kan geacht worden. H. A. Kooy. Red. I. M. T. Van de Redactie. De Redactie acht zich niet verantwoordelijk voor de meeningen van II. H. medewerkers. Inzendingen moeten duidelijk en slechts op eene zijde van het papier geschreven zijn. Machineschrift heeft de voorkeur. Hoe korter het stuk hoe grooter de kans op spoedige plaatsing. Yan alle binnengekomen stukken wordt dadelijk kennis gegeven, afgewezen stukken worden alleen teruggezonden, indien postzegels voor dit doel zijn bijgevoegd. Bijdragen kunnen als „Document" met de post worden verzonden. Het meest gewild zijn: Militaire Vraagstukken van den Dag.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 455