1108 van de teekeningen gevormd door een afdruk van de huid van de vingertoppen dit gaat zelfs, blijkens de ondervinding, zoover dat de teekeningen op de vingertoppen van een kind, bij zijne geboorte aanwezig, gedurende zijn geheele verdere leven het zelfde blijven, behalve in afmetingen natuurlijk, en zelfs tot na zijn dood, totdat de huidweefsels in ontbinding overgaan en ten 2e op het feit dat geen twee vingerteekeningen noch bij den zelfden persoon noch bij verschillende personen in alle de tails met elkander overeenkomen. Op die twee eigenschappen dus, de onveranderlijkheid van die teekeningen bij denzelfden persoon gedurende zijn bestaan en het feit dat iedere vinger zijne eigene teekening heeft, be rust het systeem van identificeering middels vingerafdrukken, genaamd dactyloscopie. Dit zijn geen nieuw ontdekte eigenschappen, want dekennis daarvan bestaat reeds sinds overoude tijden. De Chineezen maakten daarvan al in de grijze oudheid ge bruik door op de verstrekte reispassen den afdruk van een vinger van den reiziger te plaatsen opdat de autoriteiten, waar mede de reiziger in aanraking kwam, zich konden overtuigen dat pas en reiziger bij elkander behoorden. Ook in de landen onder het gezag van de Halve Maan wordt in handelskringen sinds onheuglijke tijden gebruik gemaakt van de vingertopteekeningen. Elke Turksche handelaar, die, zooals er naar het schijnt vele zijn, niet kan schrijven, heeft een klein blikken doosje, gevuld met een in sepia gedrenkt sponsje, bij zich. Is nu zijne hand- teekening noodig dan drukt hij even den top van zijne rech terwijsvinger op het sponsje en daarna op het papier. En evenals in Europa de handelaren elkanders handteekeningen kunnen ontcijferen, hoe onleesbaar deze soms ook kunnen zijn, zoo zijn de Turksche handelaren volkomen op de hoogte van de vinger topteekeningen van hunne handelsvrienden. Hoewel het dus in het dagelijksche leven van Chineezen en Turken toepassing vond, kreeg dat systeem eerst beteekenis toen geleerden van naam zooals Furkenje en Galton, het in den kring hunner bemoeienis namen. Hunne onderzoekingen, doch voornamelijk die van William

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 459