1135 worden, maar dat elk bataljon in gevechtskracht wint, want nu pas is het mogelijk het verband en de samenwerking der verschillende vernielingswerktuigen innig te doen zijn. Boven dien is er dan slechts één korps officieren, één korps onder officieren, allen zijn hetzelfde, een ieder kan zijn kameraad vervangen. Ik geloof zelfs, dat het geheele korps een verjon gingskuur zal ondergaan, niet alleen door de grootere kans op promotie in alle rangen en graden, maar ook door de afwisse ling in werk. Nu eens voetknecht, dan bereden, dan kanonnier, morgen mitrailleur. Dit f1 ns leger een vrij- De opleiding der toekomstige officieren moet dus geheel gelijk zijn. Tijdens hunnen cadettentijd moeten zij gedurende 2 jaren aan de rijlessen deelnemen. Bovendien gedurende 3 maanden gedetacheerd worden, het eene jaar bij de infanterie het andere jaar bij de artillerie (Holland). De officieren die de Hoogere Krijgsschool hebben afgeloopen komen in aanmerking voor commandanten der 4e compieën, voor vesting-artilleristen en voor eene indeeling bij de veld genietroepen. Ik stel me verder voor dat eene indeeling bij bovengenoemde afdeelingen eene groote aansporing zal zijn om tot de studies der Hoogere Krijgsschool te geraken en dat dus het weten schappelijk peil van het Indisch officierskorps enorm zal stijgen. Bij de te houden tactische oefeningen op de kaart, gebeurt het immers steeds, dat een, veelal jong, infanterieofficier belast wordt met de artillerie of de cavalerie, en moet hij het maar trachten klaar te spelen. Welnu, bij mijne bataljonsformatie kunnen de denkbeelden op bovengenoemde oefeningen verkon digd, dadelijk uitgevoerd worden, dank zij de aanwezigheid van kanonnen en mitrailleurs per bataljon, dank zij de bereden infanterie bij het bataljon aanwezig. Niet alleen de officieren trekken er nut van, onderofficieren en mindere militairen voelen zich dubbel krachtig en gaan met meer opgewektheid het veld in, overtuigd als zij zijn, dat er nu een werkelijke samenhang en een goed verband bestaan en dat hunne gevechtswaarde verdubbeld is. Zij vertrouwen immers ten volle op hunne kameraden, die nu tijdelijk het kanon bedienen of boven op een paard hun vooruitgaan. Immers willigersleger is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 491