1170 opgevoerd. Tegelijkertijd behoort te worden overwogen of het aanbe veling verdient om de hoofdzakelijk aan plantaardig voedsel gewende recruten in den eersten tijd van hunnen militairen diensttijd instede van het volle ration vleeseh, meer groenten en meelspijzen te verstrekken. (Mil. Wochenblatt No. 78). Vereenigde Staten. Bouw van nieuwe slagschepen. Een korte boodschap van den president ten gunste van het bewilligen van gelden voor den bouw van 4 groote slagschepen inplaats van 2, is aan beide Huizen van het Congres aangeboden. De voorlezing van de boodschap in den Senaat en het Huis van Afgevaardigden werd aan merkelijk vertraagd. Met de boodschap werd beoogd de Vertegenwoor diging gunstig te stemmen voor een verhooging van twee tot vier schepen en zij was afgezonden op zoodanig tijdstip, dat de Vertegenwoordiging haar zou ontvangen, kort voordat het betrekkelijk artikel behandeld zou worden. De debatten over de marinebegrooting waren dan ook reeds aan den gang toen het document aan den voorzitter werd overhandigd. Allerlei vragen, wanneer de boodschap voorgelezen zou worden, werden gesteld, doch de tegenstanders der door den president aanbevolen vloot- versterking wisten gebruik te maken van eene drukfout in de boodschap en zonden haar ter verbetering aan den president terug, in de hoop, dat zij eerst weder aangeboden zou kunnen worden, als de paragraaf handelende over de nieuw aan te bouwen schepen reeds behandeld zou zijn. Het gevolg was dat de boodschap eerst kort voor het verdagen van de zittingen van "het Parlement werd voorgelezen. Zij oogstte grooten bijval bij de voorstanders voor vlootuitbreiding. (Neue Mil. BI. No. 22.) Husland. Het nieuwe Infanterie-Regdement. Het nieuwe Russische infanterie-reglement bestaat uit twee deelen, t. w. Ie deel. Het exercitiereglement, dat pas verschenen is, 2e deel. Voorschrift voor het gevecht, dat vermoedelijk na de herfst- manoeuvres zal verschijnen. Als belangrijke nieuwigheden van het nieuwe reglement dienen ge noemd te worden 1 De indeeling der escouade in groepen van 4 a 6 man, gecomman deerd door den oudste en dienende om den marsch en de leiding in het vuur te vergemakkelijken. In de beweging van man voor man in de tirailleurlinie, door middel van kruipen, is eveneens voorzien. 2. De wijze waarop de eind-aanval wordt uitgevoerd a. Is de linie op 50 pas van den vijand kunnen komen, dan werpt zij zich met een „hoera" met de bajonet op hem. b. Kan de linie niet op dien afstand komen dan begeeft zij zich, vurende tijdens de beweging, voorwaarts en op 50 pas van den vijand begint de stormloop. Mocht de commandant oordeelen dat de aanval zonder vuur moet

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 526