1171 geschieden dan laat hij eerst ontladen en gaat daarna de troep in den versnelden pas voorwaarts. 3. Het repeteervuur is vervallen. De gebruikelijke vuursoorten zijn: a, Salvovuur. b. Individueel vuur (langzaam, snel, met een bepaald aantal patronen). 4. Het teruggaan van de tirailleurlinie geschiedt op dezelfde wijze als de voorwaartsche beweging, hetzij in den pas dan wel met sprongen, maar in het laatste geval geschieden de sprongen altijd in den pas. R. M. A. E. 1908 -968. Rusland. Belangrijkste punten uit des Instructie voor de zomeroefeningen in de afdeeling St. Petersburg, gegeven door den Groot=Hertog Nicolaas. 1. Zoodra de troepen in de kampen verzameld zijn, moet de geheele aandacht van de chets gevestigd zijn op de voorbereiding van den troep voor het gevecht. Het moderne gevecht met zijn ingewikkeld begin, eischt in de eerste plaats de individueele ontwikkeling van elk schutter, de werkzaamheid der lagere aanvoerders en der kleine eenheden. De buitengewoon verschillende toestanden, de groote moeilijkheid om de troepen aan te voeren, eischen gebiedend initiatief van de zijde van alle aanvoerders, zoowel als een zorgvuldige tactische voorbereiding. Daarom moeten vóór alles alle krachten gewijd worden aan de indi vidueele oefening van ieder soldaat en aan de ontwikkeling van het initiatief bij de aanvoerders van eiken rang tot den onderofficier incluis. Dientengevolge behoort elke uiting van verstandig initiatief, elke poging om te handelen in den geest van het algemeen doel, te worden aangemoedigd. Fouten zijn te vergeven, maar gebrek aan activiteit en voort varenheid moeten zonder mededoogen gestraft worden. Deze systematische ontwikkeling van den actieven geest moet samen gaan met de tactische oefening en do ontwikkeling der manoevreervaar- digheid. Nauwgezet kennen van hunne rechten en plichten, goed begrijpen van een gegeven opdracht, met ingewortelde neiging tot initiatief en tot voor waarts gaan, zal aan de onderscheidene aanvoerders de vereischte onaf hankelijkheid geven, hun wil versterken en hen bevrijden van de vrees voor verantwoordelijkheid. Men kan niet in alle gevallen voorzien. Alleen die aanvoerder, die geleerd heeft op eigen verantwoording te handelen, zonder doorloopend bevelen van chefs noodig te hebben, zal voordeel kunnen trekken uit den toestand, waarin hij geplaatst wordt. In het beslissende oogenblik van het gevecht verkeeren èn hij die_ de overwinning zal behalen èn hij die overwonnen zal worden, materieel bijna in denzelfden toestand en zijn beiden bijna gelijkelijk overgeleverd aan het oogenblik. De balans zal overhellen naar de zijde van hem, die een sterken wil heeft, onbekend met vrees voor verantwoordelijkheid en die op een dergelijk oogenblik in staat is om te durven. Yoor hem die niet weet te wagen of te willenis geen succes mogelijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 527