1193 Artikel 26. Het voorstel met de daarbij behoorende beschei den en de beoordeelingslijst wordt langs den hiërarchieken weg den afdeelings- of gewestelijk militairen commandant aangeboden, die de beoordeelingslijst na gemaakt gebruik terugzendt. Artikel 27. De laatste beoordeelaar schrijft in verband met het ingediende voorstel (c. q. aanteekeningen en rechtvaardiging) de afdoening in de bij hem berustende beoordeelingslijst. Artikel 28. De beoordeelingsbescheiden der hoofdofficieren, der kapiteins (en ranggenooten) die tot het oudste 1/i gedeelte behooren en der kapiteins die een gewestelijk militair commando voeren, worden telkens nadat daarin door den laatsten beoor deelaar eene wijziging of aanvulling is bevolen, alvorens deze bekend te maken, aan den commandant van het leger ter goed keuring onderworpen. Artikel 29. Het hier bedoelde oudste 1/4 (c. q. grootste 1/4) gedeelte der kapiteins enz. wordt berekend naar de op 1 Januari aanwezige sterkte en heeft geen betrekking op de onderdeelen van wapens of diensten waaruit geen hoofdofficieren worden getrokken, zoomede op gedetacheerde officieren. Artikel 30. Mede behooren de door den laatsten beoordeelaar noodig geachte wijzigingen aan de goedkeuring van den com mandant van het leger te worden onderworpen, indien er (be halve waar het infanterieofficieren geldt) een verschil van gevoelen bestaat tusschen hem en den afdeelings- of gewestelijk militairen commandant over eene beoordeeling van zaken, welke niet zuiver tot de technische aangelegenheden van het wapen of den dienst behooren. Artikel 31. Nadat de beoordeeling, bedoeld in de artikels 27, 28 en 30 is vastgesteld, wordt de afdoening wederom langs den hiërarchieken weg aan den eersten beoordeelaar terugge zonden, die de beoordeelingslijst overeenkomstig bijschrijft, en belanghebbende met ongunstige aanteekeningen in kennis stelt, middels een uittreksel, dat deze geteekend terug aanbiedt. Artikel 32. Gewijzigde gedeelten worden met rooden inkt doorgeslagen en de wijziging met gewonen inkt daarboven c. q. daaronder bijgeschreven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 549